У БЮТ заявили, що Верховна рада продалася

Литвин попросить Пшонку розібратися, чи дійсно депутатам заплатили за розстрочку боргів енергетичних компаній.

Верховна рада відправила на доопрацювання уряду законопроект щодо завершення процедури погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу.

За це проголосувало 238 депутатів.

Разом з цим депутати не підтримали законопроект за основу. За проголосувало лише 200 депутатів. Законопроектом передбачалося встановити строк дії спеціальної процедури погашення заборгованості до 1 січня 2012 року замість 2007 року.

Цей проект викликав обурення у лавах опозиції. Зокрема, бютівець Сергій Соболєв запропонував засудити прем'єра Миколу Азарова по 365 статті за цей проект.

"Як може бути так, що в один рік ми встановлюємо пеню для населення і списуємо спочатку 24 мільярди для енергетичних компаній, а тепер ще встановлюємо 5-річний термін, коли вони не повинні проплачувати борги, які вони наробили перед державними підприємствами, зокрема "Нафтогазом", - запитав бютівець Сергій Соболєв.

"Як міг комітет встановити, що немає втрат бюджету, якщо зрозуміло, що це мільярдні втрати для бюджету", - запитав він.

"Це чисто лобістський законопроект, за який деякі депутати отримали гроші", - наголосив бютівець.

У свою чергу спікер Верховної ради Володимир Литвин заявив, що попросить генпрокурора Віктора Пшонку розібратися, чи дійсно депутатам заплатили за розстрочку боргів енергетичних компаній.

"У зв'язку з тим, шановні колеги, що прозвучало серйозне звинувачення, що у Верховній раді отримали за голосування законопроекту гроші, я з вашого дозволу направлю офіційне звернення до Генеральної прокуратури з тим, щоб вони провели розслідування", - цитує спікера "ЛІГАБізнесІнформ".

"І з тим, щоб наш шановний колега як мінімум дав свідчення - хто, які гроші, яку суму з цього приводу отримав. Якщо ні - щоб сказав про це з трибуни Верховної ради України", - додав він.

Законопроект пропонує встановити спеціальну процедуру погашення заборгованості підприємств енергетичного комплексу перед бюджетом до 1 січня 2012 року, а також визначити окремий порядок розстрочки примусового виконання судових рішень щодо підприємств ПЕК за грошовими обставинами, які виникли з 1 січня 2007 року по 1 січня 2011 року.

Читайте також:

Ахметов купить українську енергетику за російські гроші

Литвин розбереться, що нардепи будуть страхувати на 4,4 мільйони гривень

Розпродаж української енергетики почнеться у листопаді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: