Американська компанія заблокує ліквідацію "Нафтогазу"

Американська компанія має намір блокувати реструктуризацію "Нафтогазу" через старі борги.

Реструктуризація НАК "Нафтогазу України" стурбувала кредиторів компанії. Представники американської Merchant повідомили Кабмін про намір блокувати реформу до того часу, поки "Нафтогаз" не погасить борг у 28 млн дол., що виник ще в 90-і роки.

Наразі компанія зі США домоглася знерухомлення акцій "Нафтогазу" в JKX Oil & Gas, пише Коммерсант-Україна.

Втім, НАК подала апеляції на судові рішення, прийняті на користь Merchant, і виграла суперечку з ще однією компанією, що вимагає виплати схожого боргу.

Суперечка між Merchant і "Нафтогазом" стосується боргу в 24720000 дол. за поставлений в Україну газ. Він виник ще в 90-х роках між структурами АТ "Укргазпром" ("Нафтогаз" - його правонаступник) і ВАТ "Северстудстрой" (на той момент - структура "Газпрому").

Наприкінці 1998 року заборгованість була передана Merchant, яка на початку 2000-х зробила спробу домогтися повернення боргу в судовому порядку. У липні 2006 року Вищий господарський суд (ВГСУ) прийняв рішення про стягнення з "Нафтогазу" 24720000 дол (9730000 дол. боргу і 14980000 пені). Але рішення компанією не виконувалося.

У 2010 році Merchant звернулася до Високого суду Лондона і як забезпечувальний захід домоглася накладення арешту на належні "Нафтогазу" 5,8% акцій компанії JKX Oil & Gas (зареєстрована у Великобританії, основні активи знаходяться в Україну). У лютому 2011 року лондонський суд підтвердив рішення ВГСУ.

Представник НАК, старший партнер юридичної фірми "Ільяшев і партнери" Роман Марченко стверджує, що на сьогоднішній день боргу не існує, оскільки ВГСУ вже скасував попередні рішення на користь Merchant, а в лондонському суді розглядається апеляція "Нафтогазу".

"Тому лист від представників Merchant на адресу Кабінету міністрів є нічим іншим як спробою натиснути на Нафтогаз", - вважає він.

Аналогічні претензії НАК висувала ще одна компанія, що одержала право наступництва боргів "Укргазпрому" перед "Северстудстроем" - Interglass. 12 липня Київський апеляційний господарський суд відмовив Interglass у претензіях до НАК на суму 33870000 грн. Керуючий партнер Astapov Lawyers Андрій Астапов вважає, що це рішення дає "Нафтогазу" перевагу в боротьбі з Merchant.

Нагадаємо,на початку вересня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що ліквідує "Нафтогаз" після його реструктуризації.

У результаті реформи "Нафтогазу" з'являться відразу 2 компанії, що матимуть право торгувати газом у країні.

Так Міністерство енергетики пропонує надати "Укргазвидобування" можливість самостійно продавати газ населенню, а "Газу України" - торгувати російським паливом.

Наразі НАК "Нафтогаз" є монополістом по транспортуванню газу по транзитних газопроводах, монополістом по транспортуванню нафти по нафтопроводах, а також найбільшив добувачем газу і нафти в Україні.

Читайте також:

"Нафтогаз" ліквідують до кінця року

Щоб погасити борги "Нафтогазу", частину компанії продадуть

Україна почала ділити "Нафтогаз"

Доля "Нафтогазу" вирішиться восени

"Нафтогаз" розділять на 2 самостійні компанії

Бойко: 25% акцій "Нафтогазу" продадуть

Україна не планує злиття "Нафтогазу" і "Газпрому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: