Німеччина відмовила у видачі віз українським журналістам

Дата публікації
Перегляди
2056
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Німеччина відмовила у видачі віз українським журналістам

Відмови поставили всій групі журналістів

Відмову працівники консульства пояснили "недостатнім підтвердженням мети подорожі".

Журналісти ділових видань України отримали відмову в наданні віз Німеччини.

Як повідомляє громадська організація Європа без бар'єрів, журналісти повинні були вирушити в четвер у прес-тур до Німеччини на запрошення компанії JTI. Сьогодні, 1 листопада, працівники консульства Німеччини повернули документи, поставивши відмови всій групі, включаючи організаторів.

"Свою відмову працівники консульства пояснили "недостатнім підтвердженням мети подорожі". Група журналістів стверджує, що надали консульським службовцям всі оригінали запрошень і підтвердження оплати поїздки, а також констатують, що натяків на відмову не було ніяких, а документи були прийняті без зайвих запитань і зауважень", - повідомили в Європі без бар'єрів.

Європа без бар'єрів просить відгукнутися журналістів, яким було відмовлено у наданні візи для детального з'ясування обставин відмови.

Нагадаємо, депутат Верховної ради (позафракційний) Святослав Олійник в своєму блозі повідомив, що, за його даними, німецьке посольство отримало негласну установку від керівництва відмовляти у видачі віз всім українських суддям і прокурорам і жорстко відсіювати інших кандидатів на видачу віз.

Але на офіційному рівні ця інформація не підтвердилася. Її спростували й у Міністерстві закордонних справ України, і в посольствах ЄС, і в представництві Євросоюзу України.

Голова комітету у закордонних справах Верховної Ради Олег Білорус заявив, що українським чиновникам вже почали відмовляти в отриманні віз до країн Євросоюзу, а екс-голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель заявляла, що європейські дипломати прийняли рішення скоротити на 70% видачу Шенгенських віз українцям.

27 жовтня з'явилась інформація, що високопоставленим чиновникам ГПУ, в тому числі і першому заступнику Генпрокурора Ренату Кузьміну, посольство США в Україну відмовило у видачі візи з формулюванням "ваше перебування в нашій країні - не бажане". Сам Ренат Кузьмін згодом заявив, що жодних обмежень на поїздки в США для нього не вводили.

Читайте також:

Заступника Пшонки не пустили до США

"Візове" похолодання: українцям частіше відмовляють у Шенгені

Українським чиновникам почали відмовляти у візах до країн ЄС

Українцям почали масово відмовляти у видачі Шенгену

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2056
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація