У Британії заявили, що справа проти Тимошенко неприйнятна для ЄС

Дата публікації
Перегляди
1424
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Британії заявили, що справа проти Тимошенко неприйнятна для ЄС

У справі Тимошенко британці бачать намагання звести політичні рахунки

Екс-прем'єра та інших політв'язнів закликали звільнити.

Велика Британія закликала звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко та інших політв'язнів в Україні.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Великої Британії Джеремі Браун під час дебатів щодо відносин Великої Британії з Україною в Палаті Громад.

"Для того, щоб ми разом з нашими партнерами по ЄС і надалі підтримували європейські прагнення України, ми закликаємо звільнити Юлію Тимошенко та інших затриманих за політичними мотивами та надати їм повноцінне право брати участь в політичному житті, включаючи наступні парламентські вибори", - наголосив Браун.

"Україна повинна довести не лише словами, а і діями своє бажання приєднатися до європейського клубу, довести свою відданість європейським цінностям", - цитує дипломата прес-служба партії "Батьківщина".

Він також звернув увагу на згортання демократії в Україні протягом останніх 18 місяців, включаючи знищення свободи преси та незалежних судів, зникнення розподілу між трьома гілками влади в Україні (виконавчою, законодавчою та судовою).

Він наголосив, що Велика Британія підтримує європейську інтеграцію України, "але демократичні цінності не є предметом для обговорення".

За словами Брауна, таку позицію Великої Британії поділяють її партнери по ЄС та міжнародні експерти.

Заступник міністра зазначив, що Данський Гельсінський Комітет з прав людини, який спостерігав не тільки за судовим розглядом справи Тимошенко, а й за іншими судовими справами, відзначив порушення основоположних правових принципів, що суперечить європейським цінностям.

Браун наголосив, що Велика Британія та інші члени ЄС неодноразово висловлювали своє занепокоєння уряду України, але, на жаль, їх так і не було почуто.

У свою чергу член Палати Громад Хелен Гудман, яка ініціювала ці дебати, підкреслила, що судова справа проти Юлії Тимошенко та вирок є неприйнятними для ЄС.

"Зараз Україна переживає важкі часи. Ув'язнення та вирок Юлії Тимошенко повернули Україну на багато років назад", - сказала вона.

"Під час Помаранчевої революції народ України продемонстрував своє бажання бачити Україну демократичною. Ми повинні показати цим людям у цей важкий для них час, що ми дійсно стривожені тим, що відбувається в їхній країні", - підкреслила Гудман.

Вона також додала, що за кордоном та всередині України переслідування та вирок Тимошенко розглядають лише як "намагання чинної української влади звести політичні рахунки та усунути її з політичної арени".

Нагадаємо, у резолюції Європарламенту, прийнятій 27 жовтня, йдеться про необхідність надати Україні перспективу членства в Євросоюзі.

Водночас Європарламент вважає, що збереження судового вироку екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко у нинішньому вигляді містить ризики для укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Раніше прем'єр-міністри Чехії, Угорщини та Польщі Петр Некас, Віктор Орбан і Дональд Туск заявили, що чинитимуть перешкоди євроінтеграційним процесам України до тих пір, поки лідер партії "Батьківщина", екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці.

Читайте також:

Литвину не сподобалось, як Україну відшмагали за Тимошенко

ПР вважає, що резолюція Європарламенту – справа рук друзів Тимошенко

Регіонали звинуватили Європарламент у втручанні в судові процеси

ЄС дав зрозуміти, що для асоціації потрібно звільнити Тимошенко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1424
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація