Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові помер дисидент та історик Валентин Мороз

Його засуджували за антирадянську пропаганду.

Дисидент, історик та публіцист Валентин Мороз помер у Львові на 84-му році життя.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

"Стало відомо, що вчора, 16 квітня, відійшов у вічність політв’язень, публіцист, історик Валентин Якович Мороз. Громада міста Львова висловлює співчуття рідним та близьким", – йдеться в повідомленні.

Як зазначає Радіо Свобода, Валентин Мороз народився 15 квітня 1936 на Волині, закінчив історичний факультет Львівського держуніверситету, працював викладачем у Волинській та Івано-Франківській областях.

У 1965-му його засудили до чотирьох років ув’язнення, у 1970-му – до дев’яти років в’язниці за звинуваченням в антирадянській пропаганді.

У 1979 році відбувся обмін між СРСР і США дисидентів на двох радянських шпигунів. Так Валентин Мороз потрапив у США, а в 1981 переїхав до Канади. Вперше після ув’язнення і життя в еміграції приїхав на батьківщину наприкінці 80-х, а остаточно перебрався жити в Україну в 1991 році.

Кілька годин тому у Львові пішов з життя один з легендарних борців з комунізмом, автор блискучих самвидавних текствв...

Опубліковано Вахтанг Кіпіані Вівторок, 16 квітня 2019 р.

Нагадаємо, 9 квітня помер старший брат актора Богдана Бенюка – народний артист України Петро Бенюк. "Його талант був справжньою окрасою Національного театру імені Марії Заньковецької", - йдеться в заяві театру.

ВідеоУ Москві помер відомий радянський режисер Георгій Данелія

Режисеру було 88. Причиною смерті його рідні назвали зупинку серця.  У лютому Георгія Данелію шпиталізували з запаленням легенів. В останні кілька днів митець потерпав від серцевої та дихальної недостатності. Він не підтримував агресії Росії ні в Грузії, ані в Україні.  

У Москві помер відомий радянський режисер Георгій Данелія

Залиште свій коментар

Вибір редакції