У НАБУ склали антирейтинг справ у судах

Суди ухвалили рішення лише у 17 справах з 65. 

Станом на 30 квітня 65 справ, розслідуваних детективами Національного антикорупційного бюро України, скерували до суду прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що суди ухвалили рішення лише у 17 з них. Своєю чергою, 26 справ перебувають у стадіїї розгляду, а розгляд 22 справ досі не розпочався.

Окрім того, у НАБУ розповіли, що деякі справи лежать у судах без руху більше року. Серед причин затягування розгляду називають проблеми з визначенням підсудності, неможливість сформувати склад суддів, неявка учасників, повернення обвинувального акту тощо.

"Всі рекорди б'є справа про отримання неправомірної вигоди суддею Сєвєродонецького міського суду (відома як суддя з нерухомістю в Іспанії) – судовий розгляд не розпочато впродовж 14 місяців. 12 місяців у суді безрезультатно знаходиться справа про незаконний вплив на міністра економічного розвитку та торгівлі, впродовж 11 місяців — справа про отримання неправомірної вигоди начальницею відділу прокуратури Кіровоградської області", - йдеться у повідомленні.

На другому місці опинилася справа екс-виконавчого директора НАК "Нафтогаз України". Це провадження стосується незаконного впливу на Міністра економічного розвитку та торгівлі. Станом на 10 квітня судом було повернуто обвинувальний акт прокурору.

Зокрема, до антирейтингу потрапило вісім справ. 

Розгляд справ у судах (cтаном на 30.04.17)

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро України розслідує майже 320 проваджень щодо корупціїі 49 із них стосуються незаконного виведення грошей із державних компаній. 

Підозру у завданні збитків держпідприємствам повідомили 78 особам, більшість із яких – керівники середньої та вищої ланок. Детективи НАБУ та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду 24 справи, що стосуються діяльності держкомпаній. Сукупний розмір предмету злочину в цих справах перевищує 1,5 млрд грн, а обвинувальні акти склали щодо 41 особи. 

Залиште свій коментар