У неділю у Києві розпочнеться війна

У неділю у Києві розпочнеться війна

Солдати готуються до бою / Фото: Сегодня

6 листопада на мототреку "Пирогів" відбудеться масштабна військова реконструкція визволення Києва від фашистів у 43-му.

Завтра з ранку в жорстоких атаках біля музею "Пирогів" зійдуться близько 1500 солдатів Червоної і гітлерівської армій, десятки одиниць потужної радянської та німецької техніки - легендарні танки, гармати, літаки. Також будуть артбатареї.

Так відзначать 68-му річницю визволення Києва від фашистських загарбників на VIII Міжнародному військово-історичному фестивалі "Даєш Київ! Рік 1943".

Як повідомили у прес-службі КМДА, у рамках фестивалю відбудеться батально-історичне дійство – реконструкція епізодів боїв за визволення Києва у 1943 році, у яких буде задіяна бойова техніка, зброя та автентична військова форма часів Другої світової війни. Розпочнеться фестиваль завтра о 12.00 на мототреку "Пирогів" (вул. Червонопрапорна, 188).

Цього року участь у фестивалі візьмуть понад 600 учасників з України, Росії, Білорусі, Чехії, Естонії, Литви та інших країн. Головна мета фестивалю – збереження пам'яті про події Великої Вітчизняної війни через реалістичне відтворення військових баталій.

Як зазначають організатори фестивалю, головна мета військово-історичних реконструкцій полягає насамперед у відновленні зв'язку поколінь, без якого неможливе виховання патріотизму та національної свідомості.

"У першу чергу, це емоції - ти можеш показати і пережити те, що було тоді, - розповіла "Сегодня" медсестра Червоної армії Олена Захарченко. - Зможу відчути себе у тому часі. Такої масової за весь час реконструкцій ще не було. На жаль , багато хто забуває історію. Про себе можу сказати, що часто бувало й так, що разом з іншими брала наган і йшла у бій. Підкреслю, що для нас це не гра".

Гості фестивалю зможуть відчути справжню атмосферу тих часів. "Готуватися почали з листопада минулого року. Наприклад, одних окопів вирито близько 2 км. Хочемо привернути увагу підростаючого покоління до теми героїзму", - розповів організатор реконструкції Олексій Шереметьєв.

Фестиваль організовано МГО "Червона зірка" та ДП "Національна студія художніх фільмів імені Олександра Довженка" за підтримки Міноборони, ДПА, митниці, МВС України, Внутрішніх військ МВС України, Міністерства культури та КМДА.

Читайте також:

Французи з англійцями у Криму дали прочухана росіянам

На марш УПА у Львові вийшли вояки у формі СРСР та гітлерівської Німеччини

Росія визнала, що перемогу у Великій Вітчизняній допомогли здобути українці

Андріївський узвіз зроблять платним

Повʼязані теми:

Наступна публікація