У Полтаві оштрафували інваліда за пандус біля будинку

А в Києві сусіди не дозволили неповносправній жінці облаштувати його взагалі.

Українці демонструють нетерпимість до інвалідів. У Полтаві жінку звинуватили у привласненні шматка землі під пандус і виписали штраф, а в Києві людині з обмеженими можливостями взагалі не дозволили встановити стаціонарну конструкцію для спуску зі сходів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Життя полтавки Жанни Щеголькової кардинально змінилося після обміну квартири з четвертого на перший поверх. Тепер вона може щодня вибиратися на прогулянку під вікна будинку. "Раніше приходили волонтери, це було чудово, коли тебе брали на руки і виносили. Раз на рік чи двічі", - пригадує вона.

ВідеоУ Києві для людини з інвалідністю сусіди не дозволили встановити пандус біля будинку

Для своєї маленької незалежності жінка прибудувала терасу і стаціонарний пандус. Бо вийти через під'їзд складно – там вісім крутих сходин і обмаль місця для інвалідного візочка. Жінка зібрала дозволи на будівництво і згоду всіх сусідів. Єдине, чого не вдалося – отримати права на оренду землі. І хтось із сусідів цим скористався, написавши скаргу до прокуратури. Жанну оштрафували на 7 тисяч гривень. У міській владі кажуть, що скасувати дію цієї санкції не можуть, але хоча б частково покриватимуть його невеличкою грошовою допомогою. Після розголосу історії Жанни люди назбирали їй гроші заплатити штраф, але жінка вирішила їх віддати ще одній візочниці на побудову пандуса.

Соломія Вітвіцька поділилася враженнями після пересування у інвалідному візку Києвом

Тим часом у Києві троє мешканців багатоповерхівки виступили проти встановлення на під'їзді стаціонарного пандусу. Інвалід мусить користуватися переносною конструкцією, а її вага – біля 15 кг. Тож без помічника вийти неможливо. Але жінка Дора Чижик не обурюється. Каже, що співчуття просто притаманне не всім людям. "Образи на них немає. Бог їм суддя", - каже жінка.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: