Україна посилила охорону острова Зміїний

Додаткові заходи безпеки здійснені "на випадок можливого ускладнення обстановки".

Військово-морські сили України і Морська охорона Держприкордонслужби посилили оборону острова Зміїний, повідомляє прес-центр ДПСУ.

Додаткові заходи безпеки здійснили "на випадок можливого ускладнення обстановки". 13 лютого в районі острова маневрували кораблі, катери і авіація ВМСУ і ДПСУ.

Також на острів Зміїний висадилося підрозділ морської піхоти ВМСУ з важким озброєнням, яке залишиться там до стабілізації ситуації.

Острів Зміїний  — острів в Чорному морі, що належить Україні та визначає її територіальні води. До Одеси від острова - 120 км.

16 вересня 2004 року Румунія зробила подання в Міжнародний Суд у Гаазі з приводу того, чи вважати острів Зміїний островом чи скелею, що має визначний вплив на схему розмежування континентального шельфу в даному районі.

Остаточне рішення по справі суд ухвалив 3 лютого 2009 року. Згідно з ним, острів Зміїний було визнано островом з територіальним морем у 12 морських миль, але при цьому о. Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України у визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони. В тому ж судовому рішенні було визначено лінію розмежування виключних економічних зон між Україною та Румунією, що стала компромісом між румунською та українською позиціями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: