Україна придбає криголам для експедицій в Антарктиду

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна придбає криголам для експедицій в Антарктиду

pixabay.com

Кабінет міністрів виділив кошти на придбання науково-дослідного судна.

У середу, 7 липня, на засіданні Кабінету міністрів було прийнято розпорядження про перерозподіл видатків держбюджету, яким передбачено, зокрема, придбання науково-дослідного судна – криголама для українських антарктичних експедицій. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.

У повідомленні сказано, що ці кошті були передбачені для МОН на 2021 рік, однак їхня сума не уточнюється.  

“Океанографічний криголам дозволить українським вченим після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану, створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами, а у перспективі – працювати не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах Океану”, -  йдеться у повідомленні МОН.

Фото: МОН

Власне судно необхідне насамперед українським полярникам, які щороку долають логістичні проблеми, щоб дістатися до станції "Академік Вернадський". З цією метою Україна змушена щороку фрахтувати іноземні судна в Антарктиду.

Директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий зауважив, що під час прямої лінії з президентом України Володимиром Зеленським учасники експедиції на станції “Вернадський” повідомили, що найбільшою потребою для них є власний криголам.

У МОН висловили сподівання, що українські полярники вже цьогоріч вирушать на крижаний континент на власному судні під прапором України. 

Сьогоднішнє рішення уряду є тільки початком процесу. Тепер його повинен затвердити комітет Верховної Ради з питань бюджету і тільки після цього стане можливим придбання судна. 

Нагадаємо, що раніше науковці, які працюють на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, спостерігали незвичайне явище над поверхнею Південного океану. Велетенські айсберги та крижані острови наче "зависли" в повітрі.

Наступна публікація