Україна здивувала та розчарувала патріарха Кирила

На думку експерта, патріарх Кирило в Україні зрозумів, що Москві важко буде стати центром всього православ'я.

Патріарх Московський Кирило приїхав до України, щоб продемонструвати, що Україна є частиною "русского міра", але побачив, що це не так.

Таку думку висловив експерт Корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко.

На його переконання, Кирило усвідомив, що "Україна являє собою абсолютно окрему цивілізацію, абсолютно окрему систему суспільних взаємин". На переконання експерта, для патріарха було абсолютною несподіванкою, новим знанням, наскільки православна, християнська Україна являє собою ціле явище в сучасному християнському світі.

"Усі претензії Москви на те, що вони являють собою такий собі стрижень православної цивілізації, із цим візитом значною мірою розвіялись", – переконаний Матвієнко.

Нагадаємо, напередодні патріарх Кирило змінив план своїх поїздок і відмовився від візиту до західноукраїнського міста Рівного. Пізніше він таки відправився на Рівненщину - до міста Корець.

За наявною інформацією, змінити маршрут із питань безпеки патріарху порадила українська влада. Разом із тим, за інформацією вітчизняного МВС, "рішення про зміну маршруту пересування патріарха ухвалили представники російської сторони, які відповідають за його безпеку".

Раніше представники Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату виступили проти візиту Московського патріарха до міста.

Представники УПЦ КП звинуватила патріарха в намірі відвідати кілька церков, які використовуються цією церквою, що, на думку представників Рівненської єпархії, могло призвести до провокацій.

Читайте також:

Патріарх Кирило жалкує, що візит до Рівного зірвався

Патріарх Кирило приїхав на Західну Україну "з правдивим словом"

Патріарх вважає, що флот в Севастополі розділили "трагічні події"

Патріарх закликав "не дружити проти іншого"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: