Українського журналіста не пустили в Росію

Журналіста Миколу Хрієнка не пустили до Росії, так як його прізвище знаходиться у "списку нев'їзних" і депортували назад у Київ.

Заслуженого журналіста України, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Миколу Хрієнка не впустили на територію Російської Федерації.

Журналіст їхав до Москви для підготовки матеріалу із траурного мітингу на Чорнобильському меморіалі на Митинському кладовищі, пише "День".

Видання дізналося про ситуацію від самого Хрієнка, з яким зв'язалося, щоб дізнатися, як іде підготовка матеріалу.

За словами журналіста, 24 квітня він відбув до Москви потягом № 142 "Київ - Москва".

"О 21.00 за київським часом на російській залізничній станції Суземка після прикордонного контролю троє людей у формі, які представилися представниками прикордонної служби, повідомили, що я мушу зійти з поїзда і пройти з ними. На мою вимогу дати пояснення таким діям російські прикордонники відповіли, що мені заборонено в'їзд на територію Російської Федерації, мої паспортні дані внесені до списку нев'їзних. Цей список – це цілий "талмуд" товщиною у три пальці", - заувжив Хрієнко.

Після проведення протокольного допиту, під час якого прикордонники з'ясовували мету поїздки, деталі попередніх візитів до Росії, журналіста депортували до України потягом № 89 "Москва – Жмеринка".
О 1.20 25 квітня Хрієнко повернувся до Києва.

Своє обурення з приводу цієї ситуації висловив голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко: "Для того, аби не пускати Миколу Хрієнка до Росії, не було жодних підстав. Він – журналіст. А це перешкоджання його професійній діяльності".

Раніше Хрієнко двічі проводив фотозйомку та готував матеріал з траурних заходів на Митинському кладовищі Москви – у 1996 та у 2007 роках. Там поховані 27 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Шестеро з них, випускники Черкаського пожежно-технічного училища, отримавши надвисоку дозу опромінення, померли одразу – Володимир Правик, Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Володимир Тишура, Микола Титенок. Найстаршому з них було лише 26 років.

Хрієнко особисто знайомий з батьками багатьох похованих у Москві ліквідаторів.

Газета звернулася до МЗС України з приводу інциденту. Директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин так прокоментував ситуацію із забороною на в'їзд до РФ українського журналіста: "Міністерство закордонних справ уважно поставилось до цього випадку. З цього приводу до МЗС був запрошений високопоставлений представник Посольства Російської Федерації в Україні, якому була вручена нота, якою українське зовнішньополітичне відомство просить надати роз'яснення інциденту із заслуженим журналістом України Миколою Хрієнком. При цьому українське зовнішньополітичне відомство виходить з того, що свобода пересування громадян України та Росії через українсько-російський кордон у тому числі журналістів є невід'ємною і важливою складовою українсько-російських партнерських відносин".

Читайте також:

Табачник пояснив, що в Партії регіонів він один вважає журналістів холуями

У Білорусії допитають журналістів, які "не так" писали про теракт

Держохорона виривала у журналіста камеру, щоб не знімав кортеж (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: