Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд призначив мовного омбудсмена

Ним стала Тетяна Монахова.

Кабінет міністрів України призначив Тетяну Монахову Уповноваженим із захисту державної мови. Про це повідомив народний депутат від партії ЄС Олексій Гончаренко на своєму Telegram-каналі.

"Уповноваженим щодо захисту державної мови Кабмін призначив Монахову Тетяну Василівну", - написав він.

Монахова народилася 2 липня 1980 року в Миколаєві. 2002 року закінчила Миколаївський державний педагогічний університет імені Сухомлинського за спеціальністю "Учитель української мови і літератури та англійської мови й зарубіжної літератури". 2015 року захистила докторську дисертацію на тему "Сучасні стратегії текстотворення в українській мові" в Одеському національному університеті імені Мечникова. 

Як відомо, ухвалений закон про українську мову зобов’язує посадових осіб використовувати на роботі державну мову, а громадяни повинні нею володіти та використовувати у сферах публічного спілкування (освіта, наука, культура, телебачення, книгодрукування, електронні інформсистеми, обслуговування, спорт, пошта, юридичні послуги, охорона здоров’я, транспорт, виготовлення реклами, діяльності громадських організацій, партій). Також, володіння мовою тепер є умовою набуття громадянства України.

Зазначається, що всі порушення закону передбачають штрафи.

Відео З 16 липня набув чинності закон про мову, ухвалений у квітні

Українською - у ресторані, в магазині, в спортклубі, в лікаря та в перукаря. Віднині кожен може розраховувати на обслуговування державною, якщо того прагне. Також згідно із документом, уся передвиборча агітація і теледебати відтепер мають відбуватися  українською, попереджають у Нацраді.    

З 16 липня набув чинності закон про мову, ухвалений у квітні

Залиште свій коментар

Вибір редакції