В УГКЦ прокоментували ідею святкування Різдва 25 грудня

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В УГКЦ прокоментували ідею святкування Різдва 25 грудня

Глава УГКЦ блаженніший Святослав / Фото: УНІАН

Це питання має дисциплінарний зміст, наголошує очільник УГКЦ.

В Українській Греко-католицькій церкві розглядають питання святкування Різдва за Григоріанським календарем, розповів глава УГКЦ, блаженніший Святослав.

Водночас він зазначив, що поки що відповіді на нього із перспективи найближчого майбутнього немає, повідомляється на сайті УГКЦ.

Святослав пояснив, що достеменно невідомо точний день народження Ісуса Христа. Тому в ранніх віках християнства святкування Різдва було встановлено в день, коли римські погани святкували День народження сонця (коли починає збільшуватися світлова частина дня). "Таким чином, християни хотіли наповнити цей день християнським змістом. Бо ж Сонцем світу для християн є Ісус. Таким чином, 25 грудня започатковано святкування Різдва", – пояснив він.

"Ми повинні прямувати до того, щоб святкувати Різдво та інші нерухомі свята за точнішим Григоріанським календарем. Так, як це зараз роблять не тільки католики, але й більшість православних Церков світу. Це питання має не так догматичний, як дисциплінарний зміст", – продовжив думку глава УГКЦ, зазначаючи, що з історії відомо, що всякого роду зміни, зокрема зміни календаря, провокували поділи і розколи.

"Я прагну, щоби це питання піднімала не тільки ієрархія, а й миряни. Усе церковне тіло може перейнятися ідеєю святкування нерухомих свят за Григоріанським календарем. Крім цього, ця ідея повинна мати екуменічний характер. Ми будемо мати достатньо сили це здійснити, коли перехід ми здійснимо разом із нашими православними братами. Тоді це прихильно сприйметься широким загалом України і не породить нових перешкод для відновлення єдності єдиної помісної Київської Церкви", – сказав блаженніший Святослав.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов пропонував перенести свято Різдва на 25грудня, коли його відзначають християни західного обряду. Однак глава Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет вважає, що перенесення святкування не буде сприйняте народом. За його словами, спроби перейти на Григоріанський календар вже втілювались майже 100 років назад, проте позитивного відгуку вірян не знайшли.

Наступна публікація