В Італії стають популярними притулки для розлучених чоловіків

Після розлучення чоловіки залишаються не лише без дружин, але і без даху над головою.

Одразу в кількох містах Італії відкриваються будинки для розлучених чоловіків, які дедалі частіше стають так званими новими бідними. Колишні дружини виганяють їх з дому і доводять до повного банкрутства. В одному з таких притулків побували кореспонденти ТСН.

В будівлі, нещодавно конфіскованій у мафії, кілька кімнат для пожильців та загальна зала з кухнею. Массимільяно Растеллі звикає до нових умов життя. Розлучившись, 50-річний мешканець Болоньї втратив не лише дружину, але і будинок, і змогу знімати квартиру.

"Я працював у комерційній сфері, мав хороші гроші за заключення угод. Ми добре жили - аж поки кризи не сталося. Почалися сварки через нестачу грошей. Криза розвалила нашу родину", - розповідає він.

Італійські суди звично вирішують проблеми з розлученням на користь жінок. Так і тут - безробітній дружині залишили двох дітей та придбаний у кредит будинок.

Массімільяно відтепер має сплачувати гроші: їй на утримання, дітям на аліменти і окремо - за кредит на дім, в якому більше не хазяїн. На житло для себе грошей уже не залишається. Півроку він жив у друзів та знайомих, аж поки не пощастило з місцем у цьому притулку.

"Коли чоловік звертається до нас - ми спершу пропонуємо йому консультацію психолога. Аби той пояснив: з будь-якого становища є вихід, можна жити далі. І вже потім допомагаємо вирішити юридичні питання, зокрема - питання з житлом", - розповідає президент Асоціації розлучених батьків Тіціана Франкі.

Такі притулки, як у Болоньї, асоціація з захисту прав колишніх чоловіків зараз відкриває по всій Італії. Приміщення передають волонтери чи християнські організації. Для вигнаних з дому безхатченків це не лише дах над головою, але і змога бачитися з дітьми.

"Якщо чоловік залишився без житла - суд однозначно не дозволить йому бачитися з дітьми, хоча б тому, що в нього немає для цього місця", - каже соціальний працівник Паоло Ранері.

Обручки з пальця Массімільяно так і не зняв. Граючись із сином, він сподівається: криза мине, як фінансова, так і у стосунках з колишньою дружиною. І тоді, можливо, додому все ж вдасться повернутись.

Нещодавно він знайшов нову роботу і принаймні має, куди переїхати. Адже, оскільки розлучених чоловіків в Італії немало, більше, ніж на рік до притулку поки що не пускають.

В Італії з’явилися притулки для розлучених чоловіків

Одразу в кількох містах Італії відкриваються особливі притулки - будинки для розлучених чоловіків, які дедалі частіше стають так званими “новими бідними”. Колишні дружини виганяють їх із дому і доводять до повного банкрутства. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: