В Італії стають популярними притулки для розлучених чоловіків

Після розлучення чоловіки залишаються не лише без дружин, але і без даху над головою.

Одразу в кількох містах Італії відкриваються будинки для розлучених чоловіків, які дедалі частіше стають так званими новими бідними. Колишні дружини виганяють їх з дому і доводять до повного банкрутства. В одному з таких притулків побували кореспонденти ТСН.

В будівлі, нещодавно конфіскованій у мафії, кілька кімнат для пожильців та загальна зала з кухнею. Массимільяно Растеллі звикає до нових умов життя. Розлучившись, 50-річний мешканець Болоньї втратив не лише дружину, але і будинок, і змогу знімати квартиру.

"Я працював у комерційній сфері, мав хороші гроші за заключення угод. Ми добре жили - аж поки кризи не сталося. Почалися сварки через нестачу грошей. Криза розвалила нашу родину", - розповідає він.

Італійські суди звично вирішують проблеми з розлученням на користь жінок. Так і тут - безробітній дружині залишили двох дітей та придбаний у кредит будинок.

Массімільяно відтепер має сплачувати гроші: їй на утримання, дітям на аліменти і окремо - за кредит на дім, в якому більше не хазяїн. На житло для себе грошей уже не залишається. Півроку він жив у друзів та знайомих, аж поки не пощастило з місцем у цьому притулку.

"Коли чоловік звертається до нас - ми спершу пропонуємо йому консультацію психолога. Аби той пояснив: з будь-якого становища є вихід, можна жити далі. І вже потім допомагаємо вирішити юридичні питання, зокрема - питання з житлом", - розповідає президент Асоціації розлучених батьків Тіціана Франкі.

Такі притулки, як у Болоньї, асоціація з захисту прав колишніх чоловіків зараз відкриває по всій Італії. Приміщення передають волонтери чи християнські організації. Для вигнаних з дому безхатченків це не лише дах над головою, але і змога бачитися з дітьми.

"Якщо чоловік залишився без житла - суд однозначно не дозволить йому бачитися з дітьми, хоча б тому, що в нього немає для цього місця", - каже соціальний працівник Паоло Ранері.

Обручки з пальця Массімільяно так і не зняв. Граючись із сином, він сподівається: криза мине, як фінансова, так і у стосунках з колишньою дружиною. І тоді, можливо, додому все ж вдасться повернутись.

Нещодавно він знайшов нову роботу і принаймні має, куди переїхати. Адже, оскільки розлучених чоловіків в Італії немало, більше, ніж на рік до притулку поки що не пускають.

ВідеоВ Італії з’явилися притулки для розлучених чоловіків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: