В уряді скуштували китайську гречку: їсти можна

В уряді заявили про відповідність державним стандартам імпортованої з Китаю гречки. На думку експертів, "усі зразки відповідають продовольчому призначенню для вживання населенням".

Міністерство аграрної політики й продовольства заявляє про відповідність державним стандартам імпортованої з Китаю гречки. Про це сказано в повідомленні міністерства.

За дорученням міністерства Державним центром сертифікації й експертизи зерна й продуктів його переробки проведено експертизу зразків гречки й крупи гречаної, на поставки якої в Україну укладено договори.

У ході експертизи було досліджено чотири зразки: гречки, крупи гречаної обсмаженої, крупи гречаної слабообсмаженої і крупи гречаної необсмаженої.

"Гречка в зразку відповідає першому класу, а крупа гречана обсмажена, крупа гречана слабообсмажена й крупа гречана необсмажена в зразках відповідають першому сорту. Всі зразки відповідають продовольчому призначенню для вживання населенням", - зазначається в повідомленні.

Зі слів голови Державної інспекції сільського господарства Миколи Поєдинка, в Україні для перевірки гречки діють два нормативних документи: ДСТУ 4524:2006 і ГОСТ 5550-74 "Крупа гречана", відповідно до останнього визначаються сорти перший, другий, третій і проділ.

Міністерство доручило Держінспекції сільського господарства систематично контролювати якість гречки за фактом поставки в Україну.

Україна розраховує на поставку 20 тис. тонн гречки з Китаю до кінця березня.

Переговори про поставки гречки велися також з іншими країнами, зокрема Нідерландами, Польщею.

8 лютого уряд домовився з виробниками про фіксацію оптово-відпускних цін на гречану крупу на рівні 12,6 гривні за 1 кг (з урахуванням ПДВ).

У січні ціни на гречану крупу в роздробі досягали 20 гривень за кілограм, у деяких торговельних мережах її не було.

Наприкінці листопада 2010 року Кабінет Міністрів вніс гречку в перелік об'єктів державного цінового регулювання на період з 1 січня по 30 червня 2011 року.

Кабмін дозволив місцевим органам влади регулювати оптово-відпускні ціни на гречану крупу.

В 2010 році сільськогосподарські підприємства зібрали 133,7 тис. тонн гречки, в 2009 році - 189 тис. тонн гречки.

Споживання гречки в Україні експерти оцінюють в 160 тис. тонн на рік.

Читайте також:

З їдальні Верховної ради зникла гречка

Уряд не побачив дефіциту в Україні - у Росії гречка взагалі по 60 гривень

Китайської гречки вистачить по 250 грам на українця

Добкін 300 тоннами гречки врятував киян від "голодної смерті"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: