Вперше в історії України в космос може полетіти жінка

Державне космічне агентство України готує другого космонавта до польоту в космос. ним може вперше стати жінка.

Державне космічне агентство України (ДКАУ) готує політ другого українського космонавта на орбіту. Не виключено, що вперше в історії незалежної України в космос полетить жінка.

За словами голови (ДКАУ) Юрія Алексєєва, досягнута принципова домовленість з "Роскосмосом" про політ на Міжнародну космічну станцію (МКС) після 2013 року. На ній регулярно працює інтернаціональний екіпаж з трьох космонавтів, які змінюються приблизно кожні півроку.

За словами першого космонавта України Леоніда Каденюка, який брав участь в переговорах з "Роскосмосом", мова йшла про два варіанти польоту українця (на російському кораблі "Союз"): короткостроковий, на тиждень (ціна питання - 30-35 млн доларів), або піврічний (150 млн доларів).

"Домовилися, що наш космонавт полетить замість російського і буде виконувати як їхні, так і наші експерименти. Але треба розуміти, що такий політ можливий не раніше, ніж через 4 роки. Поки і фінансово це складно (платити треба наперед, а в бюджеті-2012 такі витрати не закладені), І готувати космонавта треба 3 роки", - повідомив Каденюк.

Що стосується кандидатур на політ, то Каденюк вважає, що найбільш підготовленим на сьогоднішній день є його екс-дублер з підготовки до польоту на американському шаттлі "Колумбія" Ярослав Пустовий (40 років). У той же час наш космонавт № 1 не виключає, що це може бути молодий і невідомий військовий льотчик, незважаючи на те, що йому доведеться проводити біологічні експерименти.

Мовляв, з технаря біолога підготувати простіше, ніж пояснювати останньому пристрій ракети і управління нею. У тому, що полетить жінка (наприклад, ще один екс-дублер Каденюка, 40-річна біолог Надія Адамчук), він сумнівається - півроку на орбіті їй буде витримати дуже складно. Хоча все може бути.

"У планах уряду є політ на орбіту українського космонавта, але коли це буде конкретно, відповісти не можу. Питання не тільки у фінансуванні, гроші знайти можна. Ми залежимо від конкретної готовності наших російських партнерів надати місце в ракеті. Поки конкретики немає", - розповів прес-секретар прем'єра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко.

Як відомо, 16 квітня президент Віктор Янукович заявив, що не виключає можливості польоту в космос другого українського космонавта.

Нагадаємо, перший український космонавт Леонід Каденюк літав у космос у 1997 році на американському шатлі Колумбія. У космосі Каденюк провів 15 діб з 19 листопада по 5 грудня. Крім основної програми, космонавт проводив біологічні експерименти над рослинами, вивчаючи вплив гравітації на їх розвиток.

Читайте також:

"Союз "доставив трьох космонавтів із МКС на Землю

Розбився російський космічний корабель

Космонавтам, які полетять на Марс, видалять деякі внутрішні органи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: