Введення у храм Пресвятої Богородиці: що можна їсти та одяг якого кольору вдягати цього дня

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Введення у храм Пресвятої Богородиці: що можна їсти та одяг якого кольору вдягати цього дня

Введення у храм Пресвятої Богородиці завжди святкується православними християнами 4 грудня.

4 грудня в усьому світі православна церква відзначає велике двунадесяте свято - Введення у храм Пресвятої Богородиці (або ще кажуть - Введення у храм Пресвятої Діви Марії).

Це - велике Богородичне свято. Богородичні свята присвячені важливим подіям життя Богородиці - мами Ісуса Христа (відомі ще свята - зачаття Анною Пресвятої Богородиці, Різдво Пресвятої Богородиці, Успіння Пресвятої Богородиці). 

Введення у храм Пресвятої Богородиці завжди святкується 4 грудня православними християнами, 21 листопада - католиками. Ця дата - постійна (на противагу від Пасхи).

На честь свята Введення у храм Пресвятої Богородиці збудовані усі Введенські храми та монастирі.

Історія свята Введення у храм Пресвятої Богородиці

Історію свята Введення у храм Пресвятої Богородиці переказує не Євангеліє, а Святе Передання церкви й стародавні апокрифічні церковні твори.

Батьки Діви Марії святі  Йоаким та Анна довго не мали дітей. Вони багато років щиро молилися Богу та дали обітницю - якщо в них народиться дитина, віддадуть її на служіння у храм Божий.

Нарешті, народилося довгоочікуване немовля (Різдво Пресвятої Богородиці або Малу Пречисту святкували 21 вересня), батьки назвали її  Марія.

Йоаким і Анна дуже любили доню, але повинні були виконати свою обітницю. Коли Богородиці виповнилося три  роки, батьки вдягли її у святкове вбрання, запросили рідних та близьких, та усі разом, із запаленими свічками в руках відправилися до  Єрусалимського храму. Їхня подорож від Назарету (де народилася Богородиця) до Єрусалиму тривав три дні.

Біля Єрусалимського храму Пресвяту Діву Марію зустрів первосвященник Захарія.

Щоб підійти до нього, трирічна Богородиця повинна була сама піднятися по сходах з 15 величезних каменів. Для дитини такого віку це було неможливе! Але обережно став на першу сходинку, Діва Марія швидко піднялася вгору та підійшла до здивованого первосвященника Захарії.

Первосвященник Захарія відчув неймовірну силу Божу, та ввів у храм Пресвяту Богородицю. Завів її у найсвятіше з храмових місць: жертовний вівтар, куди сам мав право заходити лише раз у рік для пожертви! Усі присутні були здивовані цими подіями. Так відбулося Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Після цього Богородиця залишилася жити при храмі у приміщенні для дівчат.  Вона вчилася шити, вивчала Святе Письмо і постійно молилася Богу.

Традиції свята Введення Пресвятої Богородиці

На свято Введення Пресвятої Богородиці священники у храмі одягнені у блакитний колір, який вважається Богородичним.

У деяких храмах віряни виготовляють святкові великі свічки та напередодні літургії стають живим коридором та запалюють їх біля храму, згадуючи, як Йоаким та Анна привели маленьку Марію із запаленими свічками з Назарету в Єрусалим.

На запитання “Як жити благочестиво?” святі люди відповідали: “Треба жити так, наче у вас усе життя - Введення у храм Божий”.

Що можна їсти на свято Введення Пресвятої Богородиці

Введення Пресвятої Богородиці припадає на Різдвяний піст, але у цей святковий день можна вживати вино і рибу.

Що одягнути на свято Введення Пресвятої Богородиці

На свято Введення Пресвятої Богородиці храм та священники одягнені у блакитний колір, який вважається Богородичним. Тому жінки у цей день намагаються  вдягнутися або у блакитний одяг, або додають до свого вбрання  хусточку (або якусь прикрасу) блакитного кольору.

Що треба робити у свято Введення Пресвятої Богородиці

Цього дня важливо помолитися Пресвятій Богородиці, прочитати акафіст Пресвятої Богородиці.

Бажано відвідати храм, сповідатися та причаститися. Написати записочки за здоров’я близьких та рідних.

Пригадати у молитві тих, хто саме вас привів у храм Божий. А також помолитися за тих, хто ще не дійшов до храму.

Важливо поговорити з близькими людьми по душам, приділити їм більше уваги.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація