ЗМІ: ДАІ вдвічі збільшила "чорний план хабарів"

Дата публікації
Перегляди
4695
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ЗМІ: ДАІ вдвічі збільшила "чорний план хабарів"

Ілюстрація / Фото: Сегодня

Кожен екіпаж у кінці зміни зобов'язаний здати своїм командирам 400 гривень, тоді як раніше було 200 гривень.

Після скорочення співробітників державтоінспекції внутрішньовідомчі побори зросли вдвічі. Про це пише газета "Сегодня", посилаючись на співробітника Одеського міськДАІ Олексія, який надав інформацію виданню на правах анонімності.

"З жовтня всім інспекторам дорожньо-патрульної служби міста начальство поставило новий "план". Тепер кожен екіпаж у кінці зміни зобов'язаний здати своїм командирам 400 гривень, а раніше ми здавали по 200 гривень! У нічну зміну "ставки" збільшуються до 500 гривень, так як вночі більше шансів відловити п'яного за кермом. Хабар за водіння у п'яному вигляді - 400-500 доларів. За ці гроші на водія не тільки не складуть протокол, але ще і відвезуть додому", - повідомив даїшник.

Також, за його словами, в кінці місяця кожен інспектор повинен здати своєму начальникові ще 50 доларів.

"Тобто начальство хоче отримувати свою чорну "зарплату" в таких же розмірах, як і до скорочення ДАІ. І змушує нас - звичайних інспекторів ДПС - вимагати "підвищених" хабарів від порушників. Разом з тим начальство нічим не ризикує. Нам прямим текстом дали зрозуміти, мовляв, якщо потрапите під час отримання хабара, то вони тут ні при чому. А хабарника тут же звільнять", - заявив даїшник.

Як раніше повідомляло видання, в ДАІ існує і план здачі протоколів на порушників ПДР. За словами джерела, по ньому вийшло послаблення.

"Раніше, до скорочень, з нас вимагали по 6 протоколів за зміну. Зараз обязаловки немає, але якщо не принесеш 2-3 протоколу, то начальство буде дивитися на тебе криво", - уточнює співрозмовник газети.

До скорочення штату ДАІ на вулицях Одеси щодоби чергувало по 16-18 екіпажів. Зараз - 8-10 машин. За словами джерела, рядові інспектори ДПС кожне чергування ще й заправляють службове авто за свій рахунок.

"Вимоги видати талони на бензин начальство сприймає так: вам видали посвідчення та смугасту палицю, йдіть і заробляйте! А на зарплату сержанта в 1200 грн. не проживеш. Змушений обдирати порушників", - розповів газеті сержант ДАІ Володимир.

Одеський автолюбитель з 14-річним стажем Дмитро С. зазначає, що на дорогах стало менше засідок ДАІ. «Але вже якщо попадешся, будь готовий, що зажадають вдвічі більше ніж раніше - 200-300 грн. А офіційний штраф - 400-600 грн», - каже він.

У свою чергу начальник одеського міськДАІ Віктор Кузнєцов заявив, що "чорного плану хабарів" в ДАІ не існує.

"Ці розповіді про "план" і побори з інспекторів ДАІ - брехня. Потрібно запитати у тих, хто це каже, з якою метою вони це розповідають", - наголосив він.

Читайте також:

Скільки і за що доведеться заплатити у ДАІ

Під Радою дорожнє свавілля: на правила дорожнього руху депутатам начхати

Даїшники і "швидка" із задоволенням підробляють таксистами (відео)

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4695
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація