Ціни на молочні вироби виростуть до європейського рівня

Ціни на молочні вироби продовжать зростання через скорочення постачань із приватного сектора.

Закупівельні ціни на молоко, підвищення яких вже набуває перманентного характеру, впритул наблизилися до європейських цін, що може призвести до втрати конкурентоспроможності вітчизняних виробників.

Серед причин такого становища в молочній галузі, в тому числі, недооцінка приватного сектора. Про його вагу в загальному виробництві молока свідчать розрахунки експерта аграрного ринку УКАБ Інни Ільєнко.

Згідно з даними експерта, на переробку за перший квартал нинішнього року від сільгосппідприємств надійшло трохи більше молока, ніж у минулому році. Але, оскільки питома вага їх менша, ніж приватників, які в цей період зменшили поставки, то і загальний показник галузі виявився негативним. На переробку надійшло за квартал на 3,1% молока менше торішнього.

Скасування колишнього порядку дотацій за допомогою субсидування закупівельних цін на сире молоко, яке було прийнятне і для виробників, і для переробників, зіграло негативну роль. Перш за все тому, що кошти держпідтримки, які раніше йшли безпосередньо в молочну галузь і при будь-яких обставин залишалися в ній, тепер через спецфонд "розпорошуються", надходять не тільки в молочне скотарство, а й у птахівництво, свинарство, тобто в галузі більш благонадійні, які могли б розвиватися самостійно.

В результаті для збереження і розвитку галузі залишається чи не єдиний вихід - підвищення закупівельних цін.

Читайте також:

М'ясо і молоко знову подорожчали

До кінця року ціни на молочні продукти зростуть на 15%

Ціни на сир в Україні йдуть на рекорд

В Україні різко подорожчали масло і сир

ВідеоПрощавайте, радянське шампанське та українські коньяки домашнього виробництва!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: