Зміни клімату дозволять вирощувати мандарини в Одесі

Зміни клімату дозволять вирощувати мандарини в Одесі

Мандарини. Ілюстрація

За прогнозами експертів, кліматичні зміни на півдні України в найближчі роки можуть створити сприятливі умови для успішного вирощування субтропічних культур на території Одеської області.

Зміна клімату на Півдні України дозволять вирощувати в Одеській області низку субтропічних культур, як мандарини, ківі та ін.

Як повідомили в Одеському національному університеті ім. І. Мечнікова з посиланням на доцента кафедри ботаніки цього ВНЗ Володимира Немерцалова, такі питання обговорювалися на ХІІІ з'їзді Українського ботанічного товариства у Львові.

"Зокрема, на півдні України з підвищенням температури буде підвищуватися і вологість, тому опустелювання нам не загрожує. Однак вологість буде підвищуватися переважно в осінній період, що згубно вплине на численні наявні плодові культури", - зазначив доцент кафедри ботаніки Одеського національного університету ім. І. Мечнікова Володимир Немерцалов.

На думку фахівців, в Одеській області "охоче цвістиме інжир та інші субтропічні рослини" (мандарини, ківі та ін).

Немерцалов також зазначив, що підвищення середньої температури на 0,5 градуса наближає субтропічний кліматичний пояс до Одеси на 100-130 км.

Раніше повідомлялося, що Болгарія, Угорщина, Греція, Італія, Іспанія, Кіпр, Латвія, Мальта, Португалія, Румунія, Словаччина і Словенія можуть перетворитися на пустелі через зміну клімату.

Пустелі підбираються і до України. За попередженнями екологів, на північ України прийде степ, а на півдні скоро з'являться напівпустелі

Читайте також:

Швейцарські вчені розробили установку, здатну викликати дощ

Україна перетворюється на тропіки

Вчені виявили нову озонову діру над Арктикою

Через зміну клімату до 2030 року щорічно вмиратимуть 1 млн осіб

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Наступна публікація