Співучасник крадіжки Пікассо і Матісса викинув картини на смітник

Співучасник крадіжки Пікассо і Матісса викинув картини на смітник

"Пастораль" Анрі Матісса

Один з учасників крадіжки з музею в Парижі після арешту своїх подільників запанікував та викинув картини на 100 млн євро.

Картини Пікассо і Матісса, викрадені з Музею сучасного мистецтва в Парижі у травні минулого року, міг знищити один з ймовірних співучасників злочину.

Як пише французька газета Le Journal du Dimanche з посиланням на джерела в паризькій поліції, у крадіжці брали участь троє людей - злодій, 43-річний серб Вреджан Т. на прізвисько "людина-павук", а також двоє його помічників, які зараз затримані.

Двоє з них (включаючи Вреджана Т., якого схопили на іншій крадіжці) нібито були заарештовані ще у травні.

Детективи, опитані виданням, стверджують, що третій учасник, 34-річний годинникар на ім'я Джонатан Б., зізнався, що після арешту своїх подільників "запанікував, знищив картини і викинув їх у сміттєвий бак".

Поліція скептично поставилася до заяви Джонатана, проте детективи визнають, що повністю не можуть виключити подібний варіант розвитку подій.

Нагадаємо, у ніч з 19 на 20 травня 2010 року злочинці винесли з музею п'ять полотен загальною вартістю близько 100 мільйонів євро: "Голуб із зеленим горошком" Пабло Пікассо, "Пастораль" Анрі Матісса, "Олива поблизу Естака" Жоржа Брака, "Жінка з віялом" Амедео Модільяні і "Натюрморт з свічниками" Фернана Леже.

Одразу після злочину французька поліція припустила, що крадіжку скоїв злодій-одинак, а картини викрали на замовлення, оскільки продати їх на відкритому ринку неможливо.

1 жовтня стало відомо, що у даній справі у Парижі було затримано трьох осіб: жінку, яка, ймовірно, винесла картини з музею, а також двох чоловіків, які допомагали їх переховувати.

Крадіжку п'яти полотен всесвітньо відомих художників називають одним з найгучніших злочинів у світі мистецтва. За оцінками деяких експертів, вартість картин насправді може сягати 200 мільйонів євро.

Читайте також:

Скандал у Франції: електрика запідозрили у крадіжці невідомих картин Пікассо

З паризького музею викрали Пікассо, Матісса і Модільяні на півмільярда євро

Палац китайських імператорів у Пекіні обікрали на 150 млн доларів

Вкрадений в Одесі "Поцілунок Іуди" знайшли на інтернет-аукціоні

Повʼязані теми:

Наступна публікація