Через зміну клімату до 2030 року щорічно вмиратимуть 1 млн осіб

За прогнозами ООН, якщо викиди в атмосферу йтимуть сучасними темпами, то в довгостроковій перспективі слід орієнтуватися на потепління на рівні 3,5-4 градусів, що призведе до смерті 1 млн людей щорічно.

Експерти ООН опублікували черговий прогноз кліматичних умов на планеті. На їхню думку, до 2030 року зміна клімату побічно призведе до смерті 1 млн осіб щорічно, а також збитків для світової економіки у розмірі 157 млрд доларів.

"Зараз ми вступаємо у дуже вразливий етап існування планети і присутності на ній людства. Ми вже не зможемо утримати потепління нижче рівня 1 градуса за Цельсієм протягом наступних 20 років. Минулого року ми орієнтувалися на 0,7 градуса. Таким чином, в реальності потепління, швидше за все, складе не менше 1,5-1,7 градусів за Цельсієм", - сказав Салімул Хук, один з авторів доповіді і кліматолог з Іспанії.

За його прогнозами, якщо викиди йтимуть сучасними темпами, то в довгостроковій перспективі слід орієнтуватися на потепління на рівні 3,5-4 градусів.

"Менше ніж через 20 років майже всі країни в світі відчують на собі високу вразливість перед зміною клімату і подальшим розігріванням планети", - мовиться в доповіді.

Дослідження, проведене низкою гуманітарних і наукових співтовариств, у тому числі і з так званих кліматично уразливих країн, дає оцінку того, як 184 країни залежатимуть в чотирьох ключових сферах, таких як охорона здоров'я, природні катастрофи, втрата жилого середовища за рахунок осушення і підйому рівня вод, а також економічні потрясіння.

Згідно з поданими даними, під найбільшим ударом опиняться 54 бідних країни світу, включаючи Індію з її більш ніж мільярдним населенням.

"Ці країни найбільше постраждають від зростання об'ємів парникових газів. За іронією долі, вони якраз найменше винні в зростанні викидів Со2", - мовиться в доповіді.

У прес-повідомленні ООН наголошується, що без "коректування" світ рухається до того, що до 2030 року в результаті зниження доступності їжі, води, різних природних ресурсів і зниження рівня економічного розвитку на планеті гинутимуть близько 1 млн людей щорічно.

Особливо в дослідженні наголошується, що сучасній медицині слід вже сьогодні почати готуватися до руйнівних наслідків глобального потепління і пов'язаного з цим зростання інфекцій.

Більше половини з 157 млрд доларів економічних втрат доведеться сплатити найбільш розвиненим країнам, таким як США, Німеччина і Японія. Разом з тим, вартість їхнього ВВП буде пропорційно нижче, ніж для бідних країн.

З 29 листопада по 10 грудня в мексиканському Канкуні обговорюються шляхи рішення проблема антропогенної зміни клімату. Головним завданням учасників Конференції в Канкуні буде ухвалення "Рішення ООН щодо припинення вирубки тропічних лісів" - дуже серйозної глобальної екологічної і кліматичної проблеми.

Читайте також:

Лідери G20 оголосили війну корупції і вирішили рятувати природу

Змодельовано клімат першої потенційно придатної для життя планети

Бен Ладен закликав допомогти жертвам зміни клімату

Фідель Кастро назвав головні завдання людства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: