Організувати секту в Україні може кожен

Організувати секту в Україні може кожен

Чому люди потрапляють до сект і чи може людина вибратися з неї без збитків для себе - погляд зсередини.

ТСН.Варта заглянула за лаштунки релігійних громад, які в простонародді називають сектами.

Мешканка Дніпропетровська, яка була прихожанкою церкви "Блага вість", розповіла, що їй забороняли приймати ліки, настійливо радили ходити на їхні зібрання, слухати їхню музику та виконувати усі настанови.

Коли вона не погодилася викинути пігулки, без яких не могла б довго прожити, церковники зробили це самі, прийшовши до неї додому. І запевнили – зцілить лише Бог, якщо вона ходитиме до їх церкви.

Я тільки прокидаюся, у мене одна думка - туди бігти, я нічого не роблю. Потім дійшло до того, що я навіть перестала їсти, дуже схудла", - розповідає колишня прихожанка.

Жінка заявляє, що метою церкви було отримання її квартири. Вона пішла до православного священика, який порадив їй звернутися до центру реабілітації.

Тетяна через подібну організацію позбулася чоловіка. У будинку за її відсутності щось відбувалося. Повертаючись додому вона заставала недопалені свічки, запах благовонь і дивні сюрпризи.

"У кожній шафі я знаходила ґудзики, удавку. У ванній кімнаті поклали запрошення на той світ", - розповіла жінка. За словами Тетяни, чоловік весь час витав якісь молитви і пропонував їй.

Врешті решт жінка вирішила подати на розлучення і офіційно розділити нажите разом майно – будинок, магазин, готель та клуб на березі моря.

Тоді Тетяна дізналася, що чоловік пішов до колишньої дружини, яка п'ятнадцять років тому кинула його з двома дітьми. Нині жінка є прихожанкою тої ж таки церкви "Блага вість", тільки вже в Євпаторії. І чоловік її знову став потрібен.
"Секта дізналася, що можна в нього було б забрати", - сказала Тетяна.

Після розлучення віруючі почали приходити до магазину Тетяни. За словами продавщиці Ірини, вони поводили себе неадекватно, щоб відлякати покупців. Місцеві мешканці також часто ставали свідками дивних обрядів: прихожани поливали дерева чорною рідиною, схожу на морилку, малюють хрести.

Будівля церкви "Блага вістка" у Дніпропетровську обкладена синім кахлем з хрестами. Проте син власника пояснив, що це звичайний приватний будинок і додав, що жодних служінь в ньому не проходить, лише збираються маленькі громади віруючих. "Просто батько в мене віруючий", - каже парубок.

Нам вдалося потрапити на службу до організації зі схожою назвою у Києві. Велика зала, купа людей. Спочатку всі стоячи співають пісні, прославляючи Бога, потім читають молитву, піднімають руки, обіймаються. Дехто у цей момент просто впадає в екстаз.

За словами психотерапевта Сергія Усенка, це процедура розкачування свідомості, щоб полегшити навіювання ключових положень.

Одне з них – віддати церкві десятину своїх доходів. Такі збори у київській церкві - двічі на тиждень, плюс додаткові запрошення по 50 грн.

Від коментарів керівництво "Благої вісті" відмовився, а за безлад у євпаторійській і дніпропетровській церкві сказали, що не відповідають.

Проблема в тому, що в Україні подібні організації не заборонені.

"Кожна наділена харизмою людина може творити свою громаду і навертати людей і активно проповідувати слово боже серед них, чим сильніша ця особа, тим швидше людина буде задіяна до практики тієї чи іншої церкви", - вважає релігієзнавець Ганна Кулагіна.

Психолог Олена Панова пояснює, що в таких організаціях людині нескінченно впроваджують ті цінності, ті принципи, які, як вона розуміє, в цей час є єдиними правельними.
Якщо в родині немає любові та взаєморозуміння, людині запропонують нову, щасливу сім'ю.

"Це є момент бомбування любов'ю в харизматичних течіях, це психічно діє на людину, вона піде туди де її люблять", – каже релігієзнавець Ганна Кулагіна.

Колишні адепти з часом виходять з організацій, але наслідки не завжди втішні. Як каже психотерапевт Василь Усенко, все залежить від того, на скільки буде пошкоджено їхнє духовне здоров'я і на скільки матеріально вони будуть спроможні продовжувати подальше життя.

Читайте також:

Промисловий видобуток нафти на Галичині сподіваються відновити

Життя після угону: куди діваються зниклі автомобілі

Літературним рабам за книжки політиків платять 50 тисяч доларів

Боротьба з раком дивовижно змінила долю двох українок


 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів