За правління і за все військо

За правління і за все військо

Роман Чайка

У цей тиждень після "львівського шоу" якось по-новому звучать слова недільної Святої літургії: "за правління і за все військо Господові помолімося".

Кажуть, якщо Бог карає, то відбирає розум. Мудрий або хитрий правитель намагається якомога довше утримати свою владу і зацікавлений у непохитності свого впливу, авторитету. Стабільність – це основа державної влади, яку та має захищати від зовнішньої інтервенції. Якими ж треба бути ідіотами, щоб самим розхитувати свій човен і рубати гілку, на якій сидить твоя влада?! Де ще знайти таку владу, яка сама робить усе, щоб себе саму й повалити, а територію своєї держави передати під зовнішній контроль та управління?

Влада, яка руками своїх депутатів із прапороносним законом, і міліція, яка кийками прикривала російських фашистів-провокаторів із Одеси та Криму, підіграла першому етапу дестабілізації ситуації в Україні. І вже зовсім не важливо, чи спаринг партнер "Свобода" виявилися пасивними учасниками чужої гри, такими собі хлопчиками для інформаційного биття, чи активними учасниками чужої гри. У Львові вони - така сама влада, як Партія Регіонів у Луганську.

Міліція Могильова виконала роль неосталінської воєнізованої бригади на окупованій території, а місцева свободівська влада відіграла роль такої собі вуличної армії ХАМАС у Секторі Газа. І не важливо, що ці локальні сутички відбулися на клаптику біля малолюдного меморіального парку. Телекамери кремлівських телеканалів в очікуванні спецоперації, яку так натхненно готували в Україні декілька тижнів у відкритому телережимі, отримали мальовничу хроніку, яка стала головним сюжетом усіх травневих випусків новин і масово транслювалася на увесь світ з Москви.

Українська влада для "оптимізації" сама ліквідувала державне мовлення за кордон. Про провокації і безпомічну владу Януковича розповідали московські новини із коментарями маркових-затуліних-жиріновських. А на довершення - публічне "атата по попці" від президента Мєдвєдєва: "про незрілість політичних принципів" і погрозою "яке у нас буде ставлення до цієї влади і, виходячи із цього, вибудовувати нашу зовнішню політику". Що може краще зупинити перемовини з Євросоюзом про зону вільної торгівлі і спрощення візового режиму, ніж створення нового Косово на теренах Галичини? Ось лишень перегляньте нашу відеохроніку з Бандерштадту! Вам потрібна нова гаряча точка на сході Євросоюзу? Цим можна надовго злякати брюссельських бюрократів і Януковичу нічого не залишиться, як впасти в обійми російського Митного союзу.

"Бій відлунав", як писав поет. Вже сталося. Перехитрили, переграли, розвели. Використали своїх агентів впливу по всій вертикалі. Залили усе єлеєм неосталінської пропаганди і прикрилися прапором. Але мета і завдання провокації стали настільки явними, що влада мала б здригнутися від небезпеки. Замість масового десанту в телевізор депутатів-співців "общєго сталінського пришлого", які теревенять про важливість георгіївської стрічки і червоного прапора, мав би виступити зі зверненням до народу Президент. З аналізом небезпек ідеологічного громадянського протистояння в країні. Але він мовчить. Уряд також мовчить, бо політтехнологи напевно наговорили достатньо про те, як добре, що люди б'ються прапорами, а не аналізують велич урядових реформ. Мовчить Хорошковський, не коментує бездіяльності і безпорадності СБУ. З трибуни Ради хамить депутатам міністр Могильов, крутить відео з окремо змонтованими епізодами провокації і відмазує себе та інших міліцейських начальників, які замість запобігти, - стали частиною провокаційного сценарію.

Московські технологи з групи "друзі України" вже анонсують другу серію на 22 червня. Матриця та сама – "совєтські проти націоналістів". І хто ж стане на захист держави цього разу – Могильов з Хорошковським, провладні комуністи з Табачником, харківський глава адміністрації Добкін із комуністами зюганівської КПРФ?

При всій вертикальності президентської вертикалі в української влади немає захисників. Захисників від власних громадян, що виходять на акції протесту, вистачає. Самої міліції більше, ніж регулярної армії. А от захисників держави від зовнішніх атак нема. Та й інтелекту в аналітичної братії також. Придворні експерти намагаються заново перечитати "краткий курс ВКП(б)" і адаптувати його до українського сьогодення, замість дати своїй владі чіткий план протидії багатоходовці створення хаосу в Україні та ізоляції Галичини.

Операцію "прінуждєніє к русскому міру" зобов'язана зупинити сама влада, якою б радянською та проросійською вона не була. Бо для вертикалі Януковича це - питання власного існування. А для решти – питання залишків державності.

Саме у цей тиждень після "львівського шоу" якось по-новому звучать слова недільної Святої літургії, які промовляють в усіх церквах України: "за правління і за все військо Господові помолімося". Чого це народ має молитися за свою владу, якщо ця влада свій народ не шанує? Тепер зрозуміло, що молитва потрібна. Може Всевишній змилосердиться і поверне владі розум, який відібрав у них на покарання і їх, і нас.

____________________________________________________

Читайте також:

Благодать під дулом автомата

Ніде більше на Землі абстрактне поняття миру не відчувається так матеріально й предметно, як на Святих землях Ізраїлю. Після скасування віз для українців це надзвичайна можливість для співвітчизників відчути чітку межу між реальною політикою і благодаттю мирного співжиття.

Повʼязані теми:

Наступна публікація