Кельтський календар дерев-2021: місяць глоду

Кельтський календар дерев-2021: місяць глоду

ТСН.ua

Місяць глоду триватиме від 13 травня і завершиться 9 червня.

Люди здавна придумували різноманітні календарі, аби унормувати своє життя. Більшість з них пов'язані зі світилами - Місяцем та Сонцем або їх поєднанням. Приміром, дата Великодня досі обчислюється саме за сонячно-місячним календарем.

Кельтський календар: що це таке

Деякі з календарів пов'язані з деревами, кущами та травами. Саме таким є кельтський календар, більш відомий у Мережі як календар друїдів. Щоправда, він - неоязичницький, адже реконструйований уже у XX столітті британським письменником Робертом Грейвсом. Дослідник вважав, що у мові давніх міфів та сказань, приховано щось більше, а саме те, що об'єднувало племена Європи - віра у Богиню. Поклоніння певним видам дерев та календар, який заснований на зв'язку з рослинністю - це залишки її культу, який загубився у темряві віків та залишився у казках та легендах. Сучасні прихильники неоязичницьких та езотеричних релігій використовують цей календар. Тому розкажемо більше про дерево, яке є символом нинішнього періоду. 

Місяць глоду: традиції та звичаї 

Шосте дерево у кельтському календарі - це глід. Це дерево пов'язували зі світом фей і трішки побоювалися, щоб не опинитися у іншому світі. Глід вважається деревом, яке приносить нещастя. У валлійській міфології глід стає підступним повелителем велетнів. В Ірландії були переконані, що не слід вирубувати глід, бо такі дії спровокують різноманітні проблеми. 

Для європейських народів глід - це передовсім травневе дерево, довкола якого виконують різноманітні ритуали. Раніше наречені додавали квіти глоду у свої букети, щоб було багато дітей. Звичай в деяких регіонах існує і донині, проте його значення вже забуте. 

Цікаво, що водночас у Туреччині гілка глоду є символом сексуальності, це не дивно, адже цей кущ квітує у травні, коли буяє природи та саме повітря наповнене коханням. Його білі квіти пов'язані з чоловічим началом з погляду символізму, а червоні осінні ягоди - з жіночим менструальним циклом. 

Квітами глоду раніше прикрашали дитячі ліжечка, щоб феї не вкрали дітей. А глід, який росте біля криниці, вказує на вхід до царства фей. А ось засинати під кущем глоду небезпечно, бо вас можуть забрати феї. 

Священна тріада давніх кельтів разом з глодом - це дуб та ясен. Глід спалювали на честь бога Беленуса, кельтського бога Сонця. У такому разі квіти глоду означали повернення літа. Давні тевтонці вважали, що поминальне багаття з гілок глоду захищає душі померлих і вони легко потраплять в замогильний світ. 

Кельтський місяць глоду: що варто зробити 

Щоб наповнитися символічною енергією цього періоду, потрібно зробите наступне: 

  • додайте у своє життя пікантності;
  • носіть червону білизну;
  • вплетіть у волосся гілочку з квітами глоду;
  • додайте в салат листя молодого глоду;
  • вмивайтеся ранковою росою після молодика;
  • запалюйте червоні свічки;
  • прикрасьте стіл квітами глоду;
  • медитуйте про кохання;
  • їжте полуниці. 

Продовжиться кельтський календар дерев місяцем дуба, який стартує у червні.

Читайте також:

Давні кельтські традиції відновлюють на Закарпатті

Давні кельтські традиції відновлюють на Закарпатті

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація