Бойовики викрали українського суддю на околицях Донецька

Чоловік засвітився на відео "МВС ДНР".

Поблизу окупованого бойовиками Донецька бойовики викрали суддю донецького апеляційного суду Едуарда Казначеєва.

Про це повідомила  Раїса Ханова -  глава донецького апеляційного суду, який тепер розташований в Краматорську.

Чоловік взяв відпустку і мав повернутися ще 28 березня, але вчасно не з'явився на роботу.  

"Коли я подзвонила його дружині, вона мені розповіла, що її чоловіка забрали з дому. Як це сталось ? У нього в Мар'їнці батьки живуть, він їхав до них, а це дім на стику вже Мар'їнки та Петровського району Донецька, а в Петровському в нього там дім залишився, певно поїхав провідати, то я думаю, що це був донос, хтось на нього доніс, ми, певно, там, як трофеї", — наводить "Громадське" цитату Ханової.

У суді дізналися про те, що колега потрапив до лап бойовиків, лише 7 квітня.

Днем раніше на Youtube-каналі так званого "МВС ДНР" з'явилось відео під назвою "Исповедь перебежчиков". На ньому фігурують троє чоловіків — два дільничних інспектора донецької поліції, які нібито розповідають, що працювали в Нацполіції України, а третій чоловік — Казначєєв. Він говорить: "Це абсурд. Потрібно було домовлятися і шукати спільні точки дотику".

У суді кажуть, що терористам навіть не було з чого монтувати компромат. 

"Я бачила це відео, я думаю, що сказав він так, що не було навіть з чого змонтувати якийсь компромат, там вирвані три фрази. Його там перевіряли на зраду Батьківщині, потім також на шпіонаж, зараз, наскільки мені відомо, він перебуває в ізоляторі тимчасового тримання, дружина казала, що ніби його там не б'ють", — додала Ханова.

Вона звернулася до поліції Донецька і наразі там відкрили провадження за фактом зникнення людини. Також судді звернулись до представника України в гуманітарній підгрупі на Мінських перемовинах Ірини Геращенко, аби сприяти обміну чи поверненню Казначєєва.

"Розумієте, ми всі ж переселенці, суд повністю переїхав з Донецька з технічними працівниками і навіть прибиральницями. І тепер ніхто з нас навіть не поїде додому — в Донецьк на свята до рідних, чи могили відвідати", — додала глава суду.  

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявляла, що на окупованому Донбасі кількість українських заручників збільшилась до 118 осіб. 

Залиште свій коментар