Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Шазам!" від DC: цілковитий захват

Хороший сімейний фільм, на який можна і треба йти не тільки фанатам кінокоміксів.

Ух... ну DC. Як каже кожна вчителька в будь-якій українській школі: "Можеш, коли захочеш!". Warner Bros. видали крутий, дотепний, красивий і знову крутий супергеройський фільм.

Попередні спроби студії зняти ноланівське кіно не були вдалими, а наступні спроби наздогнати Marvel і всім догодити взагалі були висміяні глядачами та критиками. Новим початком для DC Comics став "Аквамен", який хоч майже і не сподобався мені, був тепло прийнятий фанатами. Касові збори в понад 1 млрд — хороше цьому підтвердження. Такий собі переломний момент для студії, і судячи з усього, "Шазам!" має продовжити цей успіх.

Біллі (Ешер Енждел) — 14-річний хлопець-сирота, який різними шляхами намагається знайти свою справжню маму. Після того як він вчергове тікає з будинку для сиріт, його приймає до себе хороша та любляча багатодітна сім'я.

Внаслідок деяких подій, випадкових і не дуже, Біллі дістається магічна сила, що робить з нього дорослого дядька в червоному костюмі — Шазама (Захарі Лівай), тобто, супергероя з усім необхідним набором суперсил. Протистоїть йому суперпоганець — Доктор Сівана (Марк Стронг), який багато років тому так і не зміг отримати магічну силу Шазама, натомість витратив все своє життя на пошуки темної магії.

Шазам, для блогів
ТСН.ua

Головні герої, особливо Біллі-Шазам, детально прописані, мають свою передісторію, мають родзинку, яку ви запам'ятаєте, мають вагомі мотиви для вчинків, а головне — розвиваються. Просто на наших очах 14-річний хлопчина починає дорослішати, розуміти, що таке відповідальність за інших, та як важливо триматись за близьких тобі людей.

І не він один! Так само цікаво спостерігати за становленням Доктора Сівана, який ще дитиною замість підтримки і любові від батька та старшого брата отримував тільки насмішки і звинувачення у всьому підряд. Він не злий, він жертва обставин, жертва несправедливості, тому йому хочеться просто поспівчувати.

Як два боки однієї медалі, нам показують Біллі, що завдяки підтримці нової люблячої сім’ї стає супергероєм, і Сівана, який стає суперпоганцем, у якого було важке дитинство.

Акторська гра — шикарна. Захарі Лівай дуже вміло показав дитину в тілі дорослого супергероя, повірте, я б і сам так поводився! Коли Біллі отримує свої сили, він зі своїм другом Фредді намагається перевірити їх максимально екстремальними, смішними і крутими способами. Вони намагаються дізнатись, на що здатен Шазам, і практично щосекунди Біллі ризикує своїм життям, намагаючись зрозуміти, чи вміє він зупиняти кулі або, наприклад, літати. Саме так і поводяться підлітки: наражають себе якійсь небезпеці, щоб просто побачити "а що буде?"

Акторська гра — шикарна. Захарі Лівай дуже вміло показав дитину в тілі дорослого супергероя, повірте, я б і сам так поводився!

Решта акторів грають на рівні, гідно і не випадають з кадру. Марк Стронг в ролі лиходія Доктора Сівана як завжди харизматичний і колоритний. До речі, Фредді грає молода зірка Джек Грейзер із фільму 2017 року "Воно", знятий Андресом Мускетті за однойменним романом Стівена Кінга.

Гумор майже завжди доречний і влучний. Так активно я, напевно, ще на "Дедпулі" сміявся (хоча жарти в Шазамі трохи іншого калібру). Так, нічого надзвичайного в цьому гуморі немає, але він чудово виконує свою роботу — смішить. Навіть заїжджені жарти, в яких головний герой дуже акуратно і влучно висміює штампи і кліше супергеройського жанру, все одно залишаються кумедними і викликають усмішку.

Усмішка, до слова, не сходить з обличчя під час перегляду "Шазаму" майже весь час. Так, буває не дуже смішно, але це — маленька крапля в морі хорошого гумору.

Усмішка, до слова, не сходить з обличчя під час перегляду "Шазаму" майже весь час

Звичайно, фільм не без мінусів. Мабуть, єдиний і головний промах — це графіка. Сім смертних гріхів, які вселялись у Доктора Сівана, зображені у вигляді монстрів, що чимось нагадують готичні статуї гаргуйль. І тут ми помічаємо, що Warner Bros. не хотіли вкладати багато грошей у виробництво "Шазама", бо гріхи мають якийсь недомальований вигляд — наче прийшли до нас із фільмів десятирічної давнини.

За різними звітами і даними, "Шазам" коштував студії у 70-90 млн доларів, що геть небагато для нинішніх роздутих бюджетів кінокоміксів. Для порівняння, недавній "Капітан Марвел" коштував 150 млн доларів, в той час як "Аквамен" коштував 160 млн доларів — і обидві ці стрічки були відносно недорогими для цього жанру. Логічно, що WB не хотіли викладати занадто багато грошей, щоб показати "Шазама" — не найбільш популярного персонажа — на великому екрані.

З огляду на те, наскільки невеликий бюджет картини, "Шазаму" не потрібно збирати велику касу. Якщо бюджет становить 80 млн доларів, то для окупності картині буде потрібно всього біля 160 млн. Цю суму, швидше за все, фільм збере за перші ж вихідні. Принаймні хотілося б, бо він на те цілком заслуговує.

Отже, 9/10. Вийшло круто. Хороший сімейний фільм, на який можна і треба йти не тільки фанатам кінокоміксів. Я просто в захваті, отак він мені сподобався. Біжіть! Біжіть за квитками!

Залиште свій коментар

Вибір редакції