Попрацювала на "двійку"

Валерія Гонтарева не досягла успіху у жодному з трьох ключових напрямів діяльності Нацбанку.

Діяльність голови центробанку будь-якої країни треба оцінювати за трьома головними критеріями. Перший – стабільність національної грошової одиниці. Другий – доступність кредитних ресурсів для реального сектору економіки. Третій – надійність банківської системи. Якщо за цими критеріями оцінювати роботу Гонтаревої як глави НБУ, то вона отримає три негативні оцінки.

А якщо ще врахувати багато інших проблемних питань, таких як рефінансування банків за незрозумілими критеріями, ліквідація банків, які були цілком здоровими, націоналізація "ПриватБанку", то, зрозуміло, ефективність її роботи високо оцінити аж ніяк не можна.

Після зміни глави Нацбанк має отримати незалежний статус. Керівництво Нацбанку повинно призначатися не за політичними квотами, це має бути виключно незалежна інституція професіоналів, які виконують функцію центробанку як провідника грошово-кредитної політики.

У НБУ має з'явитися стратегія грошово-кредитної політики, чого не було і немає досі. І в цій стратегії мають бути вказані чіткі фінансові параметри, яких Нацбанк хоче досягати, в тому числі у сфері курсової політики. Для того, щоб всі учасники ринку розуміли, над якими завданнями працюватиме Нацбанк. Якщо цього не станеться, якщо новий глава не виробить цієї стратегії, суттєво в роботі Нацбанку нічого не зміниться. Він продовжить працювати в режимі ручного управління, реагуючи на поточні події, а не формуючи їх.

Гадаю, список кандидатів на посаду глави НБУ існує і він чималий, але хто врешті її обійме залежить від того, чи президент переламаю ситуацію на свою користь, чи все ж таки вплив зовнішніх донорів буде більш вагомим і вирішальним.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар