Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Хто окупант?

Якщо у постанові про визнання окупації українських територій не зазначено, хто є окупантом - все кардинально змінюється.

Напередодні, 17 березня, Верховна Рада України під диктовку спікера Володимира Гройсмана ухвалила постанову про визнання окупованими окремих територій Донбасу.

Таке рішення є логічним, але запізнілим і нечітким. Справа в тому, що території визнані окупованими, проте офіційний Київ, по суті, не знає, хто окупант. Такий висновок можна зробити з зачитаного Гройсманом із трибуни тексту.

Текст постанови на сайті ВРУ відсутній, тож ознайомитися з ним поки що неможливо. Крім того, існує побоювання, що в ньому можуть з'явитися або зникнути ті чи інші положення, як уже не раз траплялось. В цьому плані Рада 8-ого скликання вже перевершила всіх своїх попередників.

Потім ВР голосує за постанову №2379, запрошуючи до України миротворців. В комплексі – попри їхній запізнілий характер – цим двом документам можна надати цілком позитивну характеристику. Так, чим раніше буде надіслано відповідне звернення про введення миротворців, тим швидше ми побачимо реакцію Заходу. Тепер Київ буде і просити про допомогу, і зривати маски із західних партнерів. Але…

Є один важливий момент. Якщо у постанові про визнання окупації українських територій не зазначено, що окупант – Росія, тоді все кардинально змінюється.

В такому разі, якщо відповідне питання буде розглядатися на засіданні Радбезу ООН, представник РФ зможе без жодних застережень брати участь у обговоренні та прийнятті рішення. І якщо воно буде позитивним, то наступного дня російські терористи одягнуть блакитні каски і оголосять себе миротворцями. Про катастрофічність наслідків такого повороту подій годі і казати. Кремль тоді буде практично неможливо вигнати з території України навіть у дуже далекій перспективі.

Незважаючи на те, що у пояснювальній записці до постанови про запрошення миротворців і йдеться про участь Росії (зазначено, що терористів фінансує РФ), проте про факт окупації ВС РФ українських територій не йдеться. Тим більше, що пояснювальна записка – це супровідний документ, він не є частиною ухваленого акту і при офіційному трактуванні до уваги не береться.

Красномовним ж також і те, що "за" неї голосували депутати від "Опозиційного блоку", які виконують роль московського лобі у парламенті.

Гра в компроміс зазвичай закінчується однаково – потерпає держава та її народ. Не виключено, звісно, що так діяти президента спонукають або і змушують західні партнери. Проте все ж дивно усвідомлювати, що вищі посадові особи держави наче і знають, що частина держави окупована, але водночас не знають, хто її окупував.

Долучайтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції