Пропаганда дією

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після вбивства російського посла Ердоган робитиме вигляд, що ні він, ані його пропаганда тут ні до чого.

Вбивство російського посла в Туреччині Андрія Карлова в прямому ефірі є класичним терористичним актом – пропаганда дією. Такі теракти свого часу набули неабиякого поширення в Російській імперії, коли народовольці та есери один за одним вбивали царських чиновників, щоб наблизити революцію. Росіяни, які ностальгують за часами Російської імперії, можуть пишатися такими послідовниками.

Безсумнівно, вбивство посла може стати тригером для подальших терористичних актів щодо інших російських чиновників за кордоном. Найімовірніше, підсвідомо чи свідомо, цей молодий терорист якраз намагався прислужитися такій меті.

Багато хто звертає увагу на те, що вбивство відбулося напередодні переговорів між Росією, Туреччиною й Іраном щодо Сирії. Не виключено, що існує зв'язок між цими двома подіями. Але більш ймовірним є те, що причиною цього теракту насправді стали палкі промови президента Туреччини Реджепа Ердогана на захист "сунітських братів" у Сирії від жорстоких утисків з боку шиїтської влади президента Башара Асада, росіян й іранців. Турецька преса, яка останні кілька років майже повністю перебуває під контролем Ердогана, переповнена мовою ненависті. Після збиття турками російського бомбардувальника в листопаді минулого року і подальшого погіршення відносин з РФ велика частина цієї ненависті спрямована проти росіян. Тож більше скидається на те, що вбивство посла – це цілком закономірний результат політики, яку провадив Ердоган останні кілька років.

Наразі й росіяни, і турки роблять хорошу міну і, як мантру, повторюють, що цей теракт не спричинить негативного впливу на двосторонні відносини. Турки навіть пообіцяли переназвати вулицю в Анкарі на честь Андрія Карлова. Росіяни, найімовірніше, посмертно нагородять його орденом. Росія та Туреччина намагатимуться зберегти обличчя, враховуючи залученість у переговорний процес щодо досягнення якоїсь угоди стосовно Сирії. Тому принаймні на словах вони демонструватимуть солідарність і, можливо, навіть зблизяться на тлі цього теракту. Ердоган точно робитиме вигляд, що ні він, ані його пропаганда тут ні до чого.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції