Чим вам сподобається Оман

Чим вам сподобається Оман

ТСН.ua

Це країна з тисячолітньою історією, розкішними замками та дуже доброзичливими місцевими жителями, у яку ви неодмінно захочете повернутися.

В Омані є пляжі, пустеля з дюнами, фантастичні каньйони з печерами та водоймами, найвища гора там понад 2900 м, а одна з піших стежок на хребті має назву "небесний балкон", тому що стежка для походів йде вздовж урвища — це один з найкрасивіших піших маршрутів у цій країні. 

На вершинах пагорбів часто зустрічаються вежі, збудовані в давнину для оборони. Їдеш трасою, тільки і рахуєш, скільки фортець минаєш. А ще на схилах легко побачити диких гірських козлів.

Тому казати, як мені сподобалося в Омані — це нічого не сказати. Думаю, що ця країна буде одним з моїх найкращих вражень цього року. Сподіваюся, що ще колись туди потраплю. А для вас я зібрала кілька свої вражень про цю країну.

ЧИМ ЗАЦІКАВИТЬ ОМАН

Я не очікувала, наскільки тут красиво! Оман має тисячолітню історію як султанат та як імамат. А, це означає, що султани та імами демонстрували свою велич у замках, фортецях та мечетях.

Першою нашою з чоловіком локацією, що вразила дуже сильно, стала Мечеть Султана Кабуса в Маскаті. Коли я зайшла до головної зали, то очі аж стали вологі, а Вітя сказав, що тілом у нього пробігли цятки. Ця мечеть така велика та розкішна!

hannaburlaka.com

Головний храм та мінарет височіють на 90 м. Сам купол має аж 50 м. Велика зала вміщає 6500 чоловіків. Як відомо, жіноча та чоловіча зали в мечетях розділені. Жіноча частина — розрахована 750. Тут варто, мабуть, зазначити, що в Омані 70% населення — чоловіки, хоча розмір кімнат все одно не пропорційний.

hannaburlaka.com

Мабуть, найбільше вражає люстра 14 м довжиною, вона важить 8,5 т та прикрашена 600 тисячами кристалів. Це була найбільша люстра у світі, поки її рекорд не перебила та, що в мечеті в Абу-Дабі.

hannaburlaka.com
hannaburlaka.com

Я ходила першим у світі килимом, зшитим одним шматком, вагою 21 т. Ткали його 4 роки в Ірані, в ньому 1 млрд 700 млн стібків. Й, уявіть облом, це був найбільший килим у світі, поки Абу-Дабі не перейняв першість. Думаю, в тих краях постійно хтось буде перетягувати ковдру на себе.

До мечеті можна зайти кожному щодня, крім п'ятниці, з 08:00 до 11:00. Повірте, вам точно туди треба! На вході до зали потрібно роззутися та залишити взуття у спеціальних шухлядках. Все чудово продумано та мило.

Залиште собі час на те, щоб подивитися внутрішні дворики та сади. Разом вся територія вміщує до 20 тисяч прочан. Зверніть увагу на охорону у традиційних кафтанах та чалмах. Наче перебуваєш у казковому фільмі про Алі-Бабу чи Аладдіна.

КРАЇНА ЗАМКІВ

Оман цікавезний завдяки тисячолітній історії. Тут збереглися автентичні старовинні будинки, ринки та замки. Один з них — замок Джабрін, який був резиденцією правителя держави. Тільки правитель був не султан, а імам — мусульманський релігійний лідер церкви. Річ у тому, що Оман понад 1000 року був розділений на султанат та імамат. Султанатом правив султан, створював колонії за кордоном, збагачувався різними способами.

hannaburlaka.com

Імаматом керував імам. Він розвивав освіту, мистецтво, релігію. Столиця імамату місто Нізва була важливим культурним центром країни. Саме резиденцію імама ми з чоловіком відвідали — замок Джабрін. Це єдиний замок в Омані, який було побудовано у мирний час та не з метою оборони. Хоча захист та військові позиції були продумані про всяк випадок.

hannaburlaka.com

У замку, крім покоїв власника, були бібліотека, обсерваторія, зала для конференцій, кімната "шептунів" для таємних переговорів без прослуховування та навіть туалет. Нагадаю, що у 17 ст. користувалися нічними горшками.

hannaburlaka.com

А яка там стеля — неначе кольоровий килим! Годі й казати, як було цікаво. Вхід до замку коштує лише 1,3$ та всім відвідувачам дають аудіогід. Оце я розумію рівень розвитку культури!

hannaburlaka.com
hannaburlaka.com

Інший замок — наче декорації до мультфільму. Чесно! Зубчасті стіни фортеці, напівкруглі вікна, сходи, що ведуть в один бік, а виводять в інший, піщаний колір мурів, розписи арабської в'язі та яскраві килими. Від оманських замків складається враження, що це не історичний музей, а що власник щойно виїхав у справах, і нам дозволили зайти подивитися.

hannaburlaka.com

Найбільший замок з тих, що ми відвідали в Омані, — в Нізві. Він носить таку ж назву як і місто. Це — одне з найстарших міст країни, й колишня столиця Оману у 6-7 ст. Нізва розташована на перетині важливих торгових шляхів. Щоп'ятниці тут відбувався величезний ринок, куди сходилися араби купити чи продати срібні кинджали, фініки, посуд або вигідно виторговувати худобу.

hannaburlaka.com

Замок в Нізві це фактично 2 в 1: ти заходиш до оборонної фортеці, а згодом потрапляєш до великого замку, в залах та рівнях якого заплутатися дуже просто і від чого він ще цікавіший. Його побудовано ще у 9 ст. імамом для своїх потреб: тут жила його сім'я, розташовувалася охорона, були покої для молитви та для гостей, кухня і, що цікаво, окрема кімната для заварювання кави.

hannaburlaka.com

А фортецю навколо для оборони побудували вже у 17 ст. Можливо, в цей час стосунки між імамом Оману та султаном Маската ставали більш гарячими й треба було пильнувати напади. Замок дуже цікавий. На нього сміливо можна планувати від кількох годин до пів дня. Вхід — 13$. Тут стоять столики з заварником кави та ваза з фініками: відвідувачам можна пригощатися.

hannaburlaka.com
hannaburlaka.com

ТРАДИЦІЇ ТА ГОСТИННІСТЬ

Пригощати гостей фініками в Омані — давня традиція. Фініковими плантаціями оточені більшість замків в оазі біля гір Джебель. Фініки тут були за розмінну монету, маю на увазі, дуже цінні. Їх зберігали, вичавлювали сік, щоб готувати на ньому, а плоди їли. У кожному замку є комора, де зберігалися мішки з фініками.

Заварник з кавою з кардамоном та вазу з солодкими фініками можна знайти майже в кожному місці: біля входу до будинку, який ми орендували, в музеях стоять столики, навіть на ринку нас пригощали. Ми були в захваті!

Люди нам траплялися дуже приємні та усміхнені. Часто хтось з чоловіків зупинявся, щоб запити, чи нам подобається в Омані, чи ми тут вперше, наскільки приїхали. "У нас в Омані є все! Є гори, є долини, тільки снігу немає!", — сказав один чоловік.

Оман мені дуже сподобався!

Які місця чи країни були для вас справжнім відкриттям: не очікували, а сподобалося дуже? Діліться в коментарях!

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com

Наступна публікація