Чим вам сподобається Оман

Дата публікації
Перегляди
3659
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чим вам сподобається Оман

Фото: ТСН.ua

Це країна з тисячолітньою історією, розкішними замками та дуже доброзичливими місцевими жителями, у яку ви неодмінно захочете повернутися.

В Омані є пляжі, пустеля з дюнами, фантастичні каньйони з печерами та водоймами, найвища гора там понад 2900 м, а одна з піших стежок на хребті має назву "небесний балкон", тому що стежка для походів йде вздовж урвища — це один з найкрасивіших піших маршрутів у цій країні. 

На вершинах пагорбів часто зустрічаються вежі, збудовані в давнину для оборони. Їдеш трасою, тільки і рахуєш, скільки фортець минаєш. А ще на схилах легко побачити диких гірських козлів.

Тому казати, як мені сподобалося в Омані — це нічого не сказати. Думаю, що ця країна буде одним з моїх найкращих вражень цього року. Сподіваюся, що ще колись туди потраплю. А для вас я зібрала кілька свої вражень про цю країну.

ЧИМ ЗАЦІКАВИТЬ ОМАН

Я не очікувала, наскільки тут красиво! Оман має тисячолітню історію як султанат та як імамат. А, це означає, що султани та імами демонстрували свою велич у замках, фортецях та мечетях.

Першою нашою з чоловіком локацією, що вразила дуже сильно, стала Мечеть Султана Кабуса в Маскаті. Коли я зайшла до головної зали, то очі аж стали вологі, а Вітя сказав, що тілом у нього пробігли цятки. Ця мечеть така велика та розкішна!

Фото: hannaburlaka.com

Головний храм та мінарет височіють на 90 м. Сам купол має аж 50 м. Велика зала вміщає 6500 чоловіків. Як відомо, жіноча та чоловіча зали в мечетях розділені. Жіноча частина — розрахована 750. Тут варто, мабуть, зазначити, що в Омані 70% населення — чоловіки, хоча розмір кімнат все одно не пропорційний.

Фото: hannaburlaka.com

Мабуть, найбільше вражає люстра 14 м довжиною, вона важить 8,5 т та прикрашена 600 тисячами кристалів. Це була найбільша люстра у світі, поки її рекорд не перебила та, що в мечеті в Абу-Дабі.

Фото: hannaburlaka.com
Фото: hannaburlaka.com

Я ходила першим у світі килимом, зшитим одним шматком, вагою 21 т. Ткали його 4 роки в Ірані, в ньому 1 млрд 700 млн стібків. Й, уявіть облом, це був найбільший килим у світі, поки Абу-Дабі не перейняв першість. Думаю, в тих краях постійно хтось буде перетягувати ковдру на себе.

До мечеті можна зайти кожному щодня, крім п'ятниці, з 08:00 до 11:00. Повірте, вам точно туди треба! На вході до зали потрібно роззутися та залишити взуття у спеціальних шухлядках. Все чудово продумано та мило.

Залиште собі час на те, щоб подивитися внутрішні дворики та сади. Разом вся територія вміщує до 20 тисяч прочан. Зверніть увагу на охорону у традиційних кафтанах та чалмах. Наче перебуваєш у казковому фільмі про Алі-Бабу чи Аладдіна.

КРАЇНА ЗАМКІВ

Оман цікавезний завдяки тисячолітній історії. Тут збереглися автентичні старовинні будинки, ринки та замки. Один з них — замок Джабрін, який був резиденцією правителя держави. Тільки правитель був не султан, а імам — мусульманський релігійний лідер церкви. Річ у тому, що Оман понад 1000 року був розділений на султанат та імамат. Султанатом правив султан, створював колонії за кордоном, збагачувався різними способами.

Фото: hannaburlaka.com

Імаматом керував імам. Він розвивав освіту, мистецтво, релігію. Столиця імамату місто Нізва була важливим культурним центром країни. Саме резиденцію імама ми з чоловіком відвідали — замок Джабрін. Це єдиний замок в Омані, який було побудовано у мирний час та не з метою оборони. Хоча захист та військові позиції були продумані про всяк випадок.

Фото: hannaburlaka.com

У замку, крім покоїв власника, були бібліотека, обсерваторія, зала для конференцій, кімната "шептунів" для таємних переговорів без прослуховування та навіть туалет. Нагадаю, що у 17 ст. користувалися нічними горшками.

Фото: hannaburlaka.com

А яка там стеля — неначе кольоровий килим! Годі й казати, як було цікаво. Вхід до замку коштує лише 1,3$ та всім відвідувачам дають аудіогід. Оце я розумію рівень розвитку культури!

Фото: hannaburlaka.com
Фото: hannaburlaka.com

Інший замок — наче декорації до мультфільму. Чесно! Зубчасті стіни фортеці, напівкруглі вікна, сходи, що ведуть в один бік, а виводять в інший, піщаний колір мурів, розписи арабської в'язі та яскраві килими. Від оманських замків складається враження, що це не історичний музей, а що власник щойно виїхав у справах, і нам дозволили зайти подивитися.

Фото: hannaburlaka.com

Найбільший замок з тих, що ми відвідали в Омані, — в Нізві. Він носить таку ж назву як і місто. Це — одне з найстарших міст країни, й колишня столиця Оману у 6-7 ст. Нізва розташована на перетині важливих торгових шляхів. Щоп'ятниці тут відбувався величезний ринок, куди сходилися араби купити чи продати срібні кинджали, фініки, посуд або вигідно виторговувати худобу.

Фото: hannaburlaka.com

Замок в Нізві це фактично 2 в 1: ти заходиш до оборонної фортеці, а згодом потрапляєш до великого замку, в залах та рівнях якого заплутатися дуже просто і від чого він ще цікавіший. Його побудовано ще у 9 ст. імамом для своїх потреб: тут жила його сім'я, розташовувалася охорона, були покої для молитви та для гостей, кухня і, що цікаво, окрема кімната для заварювання кави.

Фото: hannaburlaka.com

А фортецю навколо для оборони побудували вже у 17 ст. Можливо, в цей час стосунки між імамом Оману та султаном Маската ставали більш гарячими й треба було пильнувати напади. Замок дуже цікавий. На нього сміливо можна планувати від кількох годин до пів дня. Вхід — 13$. Тут стоять столики з заварником кави та ваза з фініками: відвідувачам можна пригощатися.

Фото: hannaburlaka.com
Фото: hannaburlaka.com

ТРАДИЦІЇ ТА ГОСТИННІСТЬ

Пригощати гостей фініками в Омані — давня традиція. Фініковими плантаціями оточені більшість замків в оазі біля гір Джебель. Фініки тут були за розмінну монету, маю на увазі, дуже цінні. Їх зберігали, вичавлювали сік, щоб готувати на ньому, а плоди їли. У кожному замку є комора, де зберігалися мішки з фініками.

Заварник з кавою з кардамоном та вазу з солодкими фініками можна знайти майже в кожному місці: біля входу до будинку, який ми орендували, в музеях стоять столики, навіть на ринку нас пригощали. Ми були в захваті!

Люди нам траплялися дуже приємні та усміхнені. Часто хтось з чоловіків зупинявся, щоб запити, чи нам подобається в Омані, чи ми тут вперше, наскільки приїхали. "У нас в Омані є все! Є гори, є долини, тільки снігу немає!", — сказав один чоловік.

Оман мені дуже сподобався!

Які місця чи країни були для вас справжнім відкриттям: не очікували, а сподобалося дуже? Діліться в коментарях!

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3659
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація