Перші враження від міста Дубай

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Не все так, як на фото в Інтернеті. Тут не всюди гламурні хмарочоси, не всюди чисто та не всюди красиво.

Перша реакція "Що?! Це зовсім не те, що на фото/відео! Чому ніхто не знімає такий Дубай?" Потім я оцінила, як добре перші дні поселитися в районі Дейра та ходити на сніданок, обід та вечерю у пакистанські чи індійські заклади. Жити в Дейрі — це побачити, хто сьогодні творить Дубай. Я знала про мігрантів, особливо після відвідування Катару. Але масштаб вразив більше, ніж очікування.

В Еміратах 88,5% мігрантів і лише 11,5% еміратців. Серед приїжджих ~75% азійців: найбільше індусів, пакистанців, бангладешців та філіппінців. Чоловіче населення країни — 72% через мігрантів — найвищий гендерний дисбаланс у світі. Але облишимо цифри. Як це все виглядає на вулицях? Заспокою — все безпечно та цікаво. Приїжджі створюють в Дубаї для себе інфраструктуру, адже їх абсолютна більшість: ресторани та перукарні — не новина, а похоронні бюро з нетиповими катафалками — це вже ого!

Вздовж каналу щодня запекла робота. Вантажать коробки на старовинні дерев'яні кораблі та вивантажують пакунки, думаю, зі спеціями: без них тут хлопці пропадуть — їжа без індійсько-пакистанських пекельних приправ вже не та. Якщо жити в Дейрі, то на вибір можна мати або гостру їжу від пакистанців, або гостру від індусів. Можна зайти в іранський ресторан, щоб в меню знайти ті ж індо-пакистанські страви. Заклади часто працюють цілодобово, щоб могли поїсти ті, хто в нічну зміну.

Мігранти працюють на будівництві готелів, офісів, доріг, вони обслуговують в магазинах, ресторанах, рецепціях та салонах, також працюють менеджерами — все залежить від освіти. Багато хто живе в умовах "метр на два": койка в загальній кімнаті. За нижню доплатиш більше, а верхню можна взяти дешевше. Іноді у вартості койки — питна вода, wifi, пральна машина та балкон — подихати загазованим дубайським повітрям. Втім, думаю, ~7,5 млн людей, що приїхали в Емірати, знають, що вони роблять. Керують такими гуртожитками самі ж приїжджі.

Дубай, для блогів
hannaburlaka.com

А де хмарочоси, запитаєте ви, як і я питала себе? Я бачила кілька в центрі та в районі Дубай Марина. Але Дубай не Дубай без трудових мігрантів, їхніх ресторанів та магазинів зі спеціями та сухофруктами.

Дубай, для блогів
hannaburlaka.com

ПЕРШІ ВРАЖЕННЯ ВІД МІСТА ДУБАЙ ТА ПОРАДИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ПОДОРОЖІ:

1. Дубай гігантський — простягається на понад 50 км вздовж берега Перської затоки. Відстані між цікавими локаціями величезні. Пішки майже неможливо дійти з одного району в інший: відстані по 8-15 км та часто відсутні тротуари.

2. Без громадського транспорту не обійтися. Щоб переїхати на метро чи автобусі з одного місця в інше, часто треба витратити 1-1,5 години.

3. Громадський транспорт гарно розвинений. Діє єдиний квиток на метро, автобуси, трамвай, човни через затоку.

4. Інформація про Дубай швидко застаріває. Якщо готуватися до подорожі, читаючи путівники, статті, блоги за 2019 рік, то якісь деталі про транспорт, ціни, маршрути вже не актуальні.

5. Не всюди приймають карти на оплату, надто часто, як для сучасного міста, потрібно платити готівкою. Це стало в перші два дні найболючішим враженням, адже всюди зустрічається інформація, що це "безготівкове місто". Ми не були готові до готівки.

6. В січні-лютому — ідеальна температура: +22+27. Влітку спека доходить до +50. Краще їхати сюди взимку чи весною.

7. Все заточено під машини: по 5 смуг для транспорту в один бік, від чого місто доволі шумне. Обираючи готель, варто уважно читати відгуки про шумоізоляцію.

8. В Дубаї мешкає багато пакистанців та індусів, завдяки чому багато дешевих та смачних ресторанчиків пакистансько-індійської кухні. Можна гастрономічно відірватися.

9. Не все так, як на фото в Інтернеті. Тут не всюди гламурні хмарочоси, не всюди чисто та не всюди красиво. Більшість фото показує центр (Downtown) та Дубай Марину. Це два райони міста, але місто не тільки ці райони.

10. Часто кажуть, що Дубай можна відвідати за день, якщо мати пересадку в аеропорту. На мій погляд, це можливо, якщо в добі не менше 72 годин.

Це мої враження, у вас можуть бути інші. На фото — Старе місто Дубай, про яке ще обов'язково напишу в наступних блогах.

Я знаю, що багато хто вже відвідував Дубай, поділіться в коментарях враженнями, як вам? А хто не був, які ваші очікування?

Більше про подорожі читайте тут: hannaburlaka.com

Залиште свій коментар

Вибір редакції