4 причини відвідати Йорданію взимку

До цієї країни варто поїхати хоча би для того, щоб відчути інакший смак життя, пізнати інакший світ та його традиції.

Поїздка до Йорданії, а точніше морського курорту Акаби, не була запланованою – все сталося швидко і несподівано. Та вражень виявилось настільки багато, що мені просто необхідно ними поділитися. Отже, чому варто відвідати сонячне королівство Йорданію на узбережжі Червоного моря.

По-перше, це зовсім інакший світ. Все кардинально відрізняється від звичної нам буденщини. Країна глибоко мусульманська, що накладає свій відбиток не лише на зовнішній вигляд вулиць, а й на настрій загалом. Молитви – намази –лунають регулярно п'ять разів на день. Їх чутно навіть в готелі (ми жили в місті). На час цього ритуалу в усіх кав'ярнях вимикають музику, дехто розстеляє килими і сідає молитися просто неба. Погодьтеся, таке шанобливе ставлення до власної релігії та віри викликає повагу.

Жінок в Акабі мало, вони гуляють тільки у визначений час. Ввечері їх майже не зустріти. Вони усміхнені і красиві, хоч і закутані у свої традиційні скромні наряди. Ми з цікавістю поглядали одна на одну, випадково зустрівшись в місті – представниці двох абсолютно відмінних культур, світів, цивілізацій. Так, ми дуже різні, але є дещо, що нас об'єднує – людяність, готовність в скрутній ситуації прийти на допомогу. В цьому я переконалась, коли мене, з температурою 39,5, рятували уколами і таблетками, не вимагаючи натомість ніякої винагороди. Страшно було захворіти в чужій країні, але отримавши таку опіку та підтримку, на щастя, я швидко видужала.

Проте жінкам-туристкам на прогулянки бажано одягатись стримано, оскільки вам не оминути надокучливої уваги місцевих чоловіків. Туристичні представники в готелях взагалі не радять жінкам гуляти поодинці. Тому краще і комфортніше буде прогулюватись великими компаніями, або ж у парі з чоловіком. Хоча б на початку, поки не адаптуєтесь до настроїв місцевих залицяльників. 

По-друге, Йорданія пропонує насичену екскурсійну програму любителям стародавніх пам'яток. Це і восьме диво світу, рожеве місто Петра, де знімали всім відому "Індіану Джонс", і ріка Йордан, де хрестили Ісуса, і Мертве море, і гора Небо – ще одна християнська святиня. Ну і любителям гострих відчуттів у цій спекотній країні є чим зайнятись. Приміром, можна покататися на джипах в пустелі Ваді Рам, а там повечеряти з бедуїнами і заночувати під казковим зірковим небом, згадуючи казки Шахерезади.

Йорданія_3
tcc.com.ua

По-третє, там літо навіть взимку. Тому якщо вам набридло хмарне небо, мокре місиво під ногами, светри та кожухи – в Йорданії сонце, зелені пальми, квіти і тепле Червоне море. Обирайте готель на узбережжі, щоб із вікна було чути легкий шепіт прибою, а ранок починався солоним запахом бадьорих хвиль і гарячою кавою.

Йорданія_2
set-travel.com

Ну і наостанок, там дуже смачні свіжі манго (до 1 динара за одиницю) і фініки (0,5 кг за 1,5 динари); кава з кардамоном (0,5 динара) і спеціями, приготована на піску; медова пахлава та нуга. Дуже смачне різноманітне морозиво за 1,5 динари. Порція пасти з морепродуктами в пересічній кав'ярні може обійтись в 3,5-4 динари, піцца - 4 динари, тарілка кальмарів з овочами і картоплею - 6 динарів  (в 1 динарі - 40 гривень). Порції досить великі, тому можна замовляти одну на двох. У магазинах продавці люб'язно пригостять вас фірмовим чаєм зі спеціями і зроблять знижку, якщо ви любите торгуватись.

В Йорданію варто поїхати хоча би для того, аби відчути інакший смак життя, пізнати інакший світ та його традиції. Життя одне. Живіть!

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: