4 причини відвідати Йорданію взимку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До цієї країни варто поїхати хоча би для того, щоб відчути інакший смак життя, пізнати інакший світ та його традиції.

Поїздка до Йорданії, а точніше морського курорту Акаби, не була запланованою – все сталося швидко і несподівано. Та вражень виявилось настільки багато, що мені просто необхідно ними поділитися. Отже, чому варто відвідати сонячне королівство Йорданію на узбережжі Червоного моря.

По-перше, це зовсім інакший світ. Все кардинально відрізняється від звичної нам буденщини. Країна глибоко мусульманська, що накладає свій відбиток не лише на зовнішній вигляд вулиць, а й на настрій загалом. Молитви – намази –лунають регулярно п'ять разів на день. Їх чутно навіть в готелі (ми жили в місті). На час цього ритуалу в усіх кав'ярнях вимикають музику, дехто розстеляє килими і сідає молитися просто неба. Погодьтеся, таке шанобливе ставлення до власної релігії та віри викликає повагу.

Жінок в Акабі мало, вони гуляють тільки у визначений час. Ввечері їх майже не зустріти. Вони усміхнені і красиві, хоч і закутані у свої традиційні скромні наряди. Ми з цікавістю поглядали одна на одну, випадково зустрівшись в місті – представниці двох абсолютно відмінних культур, світів, цивілізацій. Так, ми дуже різні, але є дещо, що нас об'єднує – людяність, готовність в скрутній ситуації прийти на допомогу. В цьому я переконалась, коли мене, з температурою 39,5, рятували уколами і таблетками, не вимагаючи натомість ніякої винагороди. Страшно було захворіти в чужій країні, але отримавши таку опіку та підтримку, на щастя, я швидко видужала.

Проте жінкам-туристкам на прогулянки бажано одягатись стримано, оскільки вам не оминути надокучливої уваги місцевих чоловіків. Туристичні представники в готелях взагалі не радять жінкам гуляти поодинці. Тому краще і комфортніше буде прогулюватись великими компаніями, або ж у парі з чоловіком. Хоча б на початку, поки не адаптуєтесь до настроїв місцевих залицяльників. 

По-друге, Йорданія пропонує насичену екскурсійну програму любителям стародавніх пам'яток. Це і восьме диво світу, рожеве місто Петра, де знімали всім відому "Індіану Джонс", і ріка Йордан, де хрестили Ісуса, і Мертве море, і гора Небо – ще одна християнська святиня. Ну і любителям гострих відчуттів у цій спекотній країні є чим зайнятись. Приміром, можна покататися на джипах в пустелі Ваді Рам, а там повечеряти з бедуїнами і заночувати під казковим зірковим небом, згадуючи казки Шахерезади.

Йорданія_3
tcc.com.ua

По-третє, там літо навіть взимку. Тому якщо вам набридло хмарне небо, мокре місиво під ногами, светри та кожухи – в Йорданії сонце, зелені пальми, квіти і тепле Червоне море. Обирайте готель на узбережжі, щоб із вікна було чути легкий шепіт прибою, а ранок починався солоним запахом бадьорих хвиль і гарячою кавою.

Йорданія_2
set-travel.com

Ну і наостанок, там дуже смачні свіжі манго (до 1 динара за одиницю) і фініки (0,5 кг за 1,5 динари); кава з кардамоном (0,5 динара) і спеціями, приготована на піску; медова пахлава та нуга. Дуже смачне різноманітне морозиво за 1,5 динари. Порція пасти з морепродуктами в пересічній кав'ярні може обійтись в 3,5-4 динари, піцца - 4 динари, тарілка кальмарів з овочами і картоплею - 6 динарів  (в 1 динарі - 40 гривень). Порції досить великі, тому можна замовляти одну на двох. У магазинах продавці люб'язно пригостять вас фірмовим чаєм зі спеціями і зроблять знижку, якщо ви любите торгуватись.

В Йорданію варто поїхати хоча би для того, аби відчути інакший смак життя, пізнати інакший світ та його традиції. Життя одне. Живіть!

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції