Ночувати довелося у камері. Жадана затримали у Мінську через заборону в'їзду до РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Росії українському письменнику закидають "причетність до терористичної діяльності".

Відомого українського поета та письменника Сергія Жадана затримали у столиці Білорусі – Мінську, та ніч протримали у камері.

Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Близько 2-ї ночі 11 лютого до готельного номеру, де перебував письменник, прийшов білоруський міліцейський патруль. Без жодних пояснень  Жадана доправили до відділку, де почали шукати його прізвище у базі. За його словами, після невдалих спроб правоохоронці подзвонили до КДБ і відправили його до іншого відділку міліції – Ленінського.

"У Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили - виявляється, мені ще 2015-го заборонено в'їзд на територію РФ (яка прикрість) із формулюванням "за причастность к террористической деятельности". А оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні (не пощастило), то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном. І якщо неможливість потрапити в Казахстан я ще якось переживу, то за Білорусь прикро. Ночувати довелось у камері", - йдеться у повідомленні письменника.

На ранок в нього розпитували про тероризм і врешті  поставили штамп про заборону в'їзду до Білорусі на невизначений термін.

"І ось що я думаю. Дорогі друзі з МЗС та посольства України в Білорусі, це ж неправильно, коли українських поетів арештовують без пояснення й тримають у камері без причини? Правильно ж? Може якось відреагуєте? Давайте, скажімо, розірвемо з ними дипломатичні стосунки. Або оголосимо їм Хрестовий похід. Будь-ласочка", - підсумував Жадан. 

Нагадаємо, нещодавно у столиці Білорусі Мінську міліція затримала українського журналіста Громадського ТБ Донбасу Віталія Сізова. Він прибув до Мінська, щоб зробити репортаж про засідання Тристоронньої контактної групи, і у нього була акредитація МЗС Білорусі. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції