29 серпня в Історії

29 серпня в Історії

У 1885 році німецький винахідник Готліб Даймлер запатентував мотоцикл.

Цікавинки з минулого 29 серпня.

 Цього дня  1698 -го року   Петро I заборонив носити бороди і наказав носити європейський одяг.

У  1883-му – в Оттаві,  Томас Агерн  продемонстрував першу електроплиту.

  У   1885 році   німецький винахідник Готліб Даймлер  запатентував мотоцикл.

На задньому колесі, з кожної сторони розміщено по одному маленькому підресореному  винесеному колесі , всі колеса були з металевими  колами  и дерев’яними спицями 

1938   -  в  СРСР введено заочну вищу освіту.

А в  49 –му  СРСР провів перше випробування атомної бомби

У  1991 році  виступаючи по радіо "Росія" Борис Єльцин заявив, що "ідея Союзу себе не вичерпала" і що "нас не повинно лякати оголошення деякими республіками своєї незалежності".

У  96-му  сталася трагедія  над архіпелагом Шпіцберген у  Норвегії зазнав катастрофи російський авіалайнер Ту-154, на борту якого перебувало 70 громадян України.

1999-й рік. Цього дня   в Донецьку відкрито прижиттєвий пам'ятник шестикратному чемпіону світу з стрибків з жердиною Сергію Бубці.

І в  2001-му  році   був   знайдений людський ген довголіття.

Народилися:

Олександр Довженко – кiнодраматург та режиссер, класик світового кінематографу. Він народився у 1894-му 

У  1941  році  –Слободан Мілошевіч, колишній президент Югославії, нині в’язень.

У травні 99-го  Гаазький трибунал для колишньої Югославії висунув звинувачення проти колишнього президента Югославії Слободана Мілошевіча в скоєнні військових злочинів в Косово в 1999 році. Він та інші керівники   несуть відповідальність за вигнання з Косово близько 750 тис. етнічних албанців, що складає майже одну третину всього албанського населення краю. Крім того, тисячі албанців інтерновані в самому Косово, невідоме число їх убито.

Та в  1958-му   народився Майкл Джексон, поп-зірка, єдиний у світі білий негроїд.

Джексон був 7-ою дитиною в сім’ї.    Став професійним співаком з 1969-го , як член групи "Джексон 5" (Jackson Five). Перший сольний хіт вийшов в   1971-му   році "Повинен там бути" (Got to Be There). Альбом "Тріллер" містив найбільшу кількість хітів, було продано 41 мільйон його примірників. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація