4 червня в Історії

4 червня в Історії

Найголовніші події України та світу, які мають право називатися історією.

  1500 рік — Київ, згідно із Магдебурзьким правом, звільнений від усіх торгових мит.

В 1896 році  випробування першого автомобіля, побудованого Генрі Фордом, затримали на годину (бо виявилося, що автомобіль ширший, ніж двері цеху, у якому його створювали).

 1922 року  вийшов перший щотижневий ілюстрований сатиричний додаток до газети "Рабочий" (пізніше — "Рабочая газета"). З 13-го номера журнал отримав своє сьогоднішнє ім’я – "Крокодил".

 В 1923-му  прийняв перших ув’язнених Соловецький табір окремого призначення (СЛОН).

 4 червня 1940 року  відбулося  відкриття стадіону "Динамо" в Москві.

У першому футбольному матчі на полі нового стадіону зустрілися команди московського й київського "Динамо". З рахунком 8:5 перемогли москвичі (рекорд результативності для чемпіонатів СРСР).

2004-й  – "війна Марвіна Хімейєра".

У місті Гренбі, штат Колорадо, простий мешканець-зварювальник намагався протистояти наступу компанії Mountain Park (цементний завод), яка розширювалася й захоплювала навколишні території. Компанія скупила всі ділянки, лише Хімейєр не хотів продавати свою майстерню. Суд із цього приводу Mountain Park'у він програв. Відтак підприємство перекрило Марвіну всі комунікації і під'їзд до дому, опечатало майстерню. На власника напосіли місцева влада, банк, котрий вимагав повернути кредит, газета тощо.  Упродовж тривалого часу Хімейєр удосконалював старий бульдозер Komatsu D335A, обладував його непробивною бронею. 4 червня 2004 р. Марвін заблокувався всередині бульдозера, взяв із собою зброю і протигаз. На такому саморобному танку Марвін зруйнував 13 адміністративних будівель, у тому числі всі приміщення, що належали горезвісному цементному заводу, будинки міських керівників, банк, газету тощо. Місту було завдано збитків на $5 млн., заводу компанії Mountain Park - на $2 млн.  Після цього Хімейєр усередині бульдозера покінчив життя самогубством.  Він став символом стихійного антиглобалістського протесту

 В цей день народилися:

 У 1966-му  — Чечілія Бартолі, італійська співачка.

За оцінкою музичного журналу "Opernhaus" (Швейцарія), Чечілія Бартолі вже понад 20 років належить до "абсолютних зірок" у сфері класичної музики. Дивовижна кількість у 6 мільйонів проданих її записів, понад 100 тижнів лідерства в міжнародних поп-чартах, численні "Золоті платівки".

1970 рікІзабелла Скорупко, польська кіноакторка, перша польська "дівчина Бонда" (роль у фільмі "Золоте око").  Також відома за роботою в стрічці "Вогнем і мечем".

 В 1975 році народилася  Анджеліна Джолі, американська акторка ("Лара Крофт — розкрадачка гробниць", "Містер і місіс Сміт"). Володарка "Оскара"за роль другого плану у фільмі "Перерване життя".

Повʼязані теми:

Наступна публікація