6 березня в Історії

6 березня в Історії

В цей день у газеті Сан-Франциско вперше в пресі згадали слово "джаз".

Що змусило німецького хіміка винайти аспірин, який футбольний клуб носить королівський титул, де вперше промовили слово "джаз",  та  чому сьогодні краще взагалі  не вмикати комп'ютер?

 У 1899 році  німецький хімік Фелікс Гоффманн отримав патент на аспірин.

Півтора року перед цим, намагаючись знайти ліки для свого батька, хворого ревматизмом, він відкрив лікувальні властивості ацетилсаліцилової кислоти.

В 1902 році брати Падрос та Хуліан Паласіоси заснували футбольний клуб "Мадрид".  У 1920 році король Іспанії присвоїв клубу королівський титул, а назва змінилась на "Реал" (Мадрид). Нині "Реал" —один з найвідоміших і найсильніших клубів Іспанії і світу.

1913 рік  — у газеті Сан-Франциско вперше в пресі згадане слово "джаз".

1939-й  — у Києві відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.

У 1991-му засновали Національний Олімпійський Комітет України.

6 березня 1992 року  в  день народження італійського скульптора Мікеланджело тисячі комп'ютерів по всьому світу стали жертвами нового масового вірусу "Мікеланджело".

Цей вірус  активізується лише 6 березня і знищує інформацію на гнучких і жорстких дисках. Збитки завдані всіма вірусами в 1992 році оцінюються спеціалістами в 1 мільярд доларів.

2003 року   Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Державний гімн України".

Таким чином після 6 березня 2003 року цим законом встановлено, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. А також  музичне виконання гімну здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.

Цього дня народилися:

У 1475 році  — Мікеланджело (Людовіко Буонаротті Сімоні), італійський художник ("Сикстинська капела"), скульптор ("Давид"), архітектор (собор Св. Петра у Римі), поет епохи Високого Відродження.

1928 року народився  Габріель Гарсіа Маркес, колумбійський письменник.

Серед найвідоміших робіт — "Полковнику ніхто не пише", "Осінь патріарха", "Хроніка оголошеної смерті", "Сто років самітності", лауреат Нобелівської премії (1982 року).

1934 рік  Михайло Жванецький, російський письменник-сатирик, автор і виконавець фейлетонів, гуморесок, мініатюр. Жванецкого вирізняють особливий "одеський гумор" і деяка алегорична подача матеріалу.

1937-го народилася   Валентина Терешкова, російська  космонавтка  Перша в світі жінка-космонавт, а також  перша в російській армії жінка-генерал.

Здійснила 163 стрибки з парашутом. 16—19 червня 1963 року здійснила політ у космос на кораблі "Восток-6". Тривалість польоту становила 2 доби 22 години 50 хвилин. Політ перенесла досить важко. Це, напевно, стало однією з причин того, що наступний політ жінки в космос відбувся тільки через 19 років.

У 1972-му народився  Шакіл О'Ніл, американський баскетболіст ("Клівленд Кавальерс "), один з кращих баскетболістів за всю історію НБА.

У ніч на середу, 20 січня 2010, центровий "Клівленд Кавальерс " Шакіл О'Ніл набрав своє 28000-е очко, і став п'ятим баскетболістом в історії НБА, якому вдалося подібне досягнення.

Повʼязані теми:

Наступна публікація