9 червня в Історії

9 червня в Історії

Наталі Портман - 30 років.

Вагомі події та відомі особистості в історії 9 червня.

  У 1795 році  колишній королівський ювелір Етьєн Ленуар виготовив з міді перший еталон метра — нової міри довжини, встановленої революційним французьким Конвентом

1822 рік  — у США запатентована штучна щелепа.

 В 1847 році   російським царем Миколою І ухвалено вирок про віддання Тараса Шевченка в солдати із забороною писати й малювати.

 1934 року  в  мультфільмі "Маленьке мудре каченя" вперше на екрані з'явився знаменитий персонаж Дональд Дак. В наступні роки він "знявся" ще в 127 мультфільмах.

Дональд був створений Уолтом Діснеєм,  коли він прослуховував Кларенса Неша, який цитував "Mary had а little lamb" своїм "качиним" голосом. Міккі Маус у той час вже став ключовою моделлю для дітей, і Дісней хотів персонажа, який би мав декілька негативних характеристик, які вже не можна було додати Міккі.

 9 червня народилися:

 В 1672 році народився Петро І, російський цар, імператор Росіїв  в 1721-1725 роках.

 1781 року народився Джордж Стефенсон, англійський винахідник паровоза, будівельник першої у світі залізниці.

Першим прийшов до думки про необхідність прокладки тунелів і зведення залізничних насипів на ділянках з сильним нахилом; був ініціатором заміни литих чавунних рейок на ковані сталеві.

 У 1963-муДжонні Депп, американський актор.

В перекладі з німецької його прізвище означає "ідіот, дурень", про що сам Депп любить пожартувати.  Цікавим фактом є те, що татуювання на руці Джонні у фільмі "Пірати Карибського моря: Прокляття Чорної перлини" було намальоване спеціально для зйомок. Але після виходу картини Депп зробив справжнє татуювання, з тією різницею, що птах цього татуювання летить в іншому напрямку, і ім'я "Джек" символізує його сина, а не Джека Горобця. Під час свого роману з актрисою Вайноною Райдер зробив собі татуювання - Winona Forever. Після розриву відносин скоротив її до Wino Forever (на сленгу Wino – алкоголік. Загалом на тілі Джоні налічують 15 різноманітних татуювань.

9 червня 1981 року народилася  Наталі Портман, ізраїльська актриса.

Відома своїми ролями в фільмах "Леон", "Зоряні війни: Епізод І - Примарна загроза", "Всі говорять про любов", "Будь-де, але тут", "Там, де серце".

Повʼязані теми:

Наступна публікація