Прокурори розповіли, як Чаус відреагував на свій запобіжний захід

Дата публікації
Перегляди
540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прокурори розповіли, як Чаус відреагував на свій запобіжний захід

За два тижні запобіжний захід для нього можуть переглянути.

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для екссудді Миколи Чауса, якого підозрюють у хабарництві. Два тижні він сидітиме вдома із електронним браслетом. Засідання провели у закритому від преси і громадськості режимі.

Про це йдеться в сюжеті кореспондента ТСН Антона Страшка.

Засідання тривало близько восьми годин. У судовій залі зібрались прокурор, три адвокати і сам Микола Чаус у клітці. Для преси - трансляція у сусідню залу. Але одразу після початку суд вирішує стрім перервати і зробити слухання закритим. Цього просили адвокати. «Це може серйозно зашкодити і іміджу країни і національній безпеці», - зазначив адвокат Ростислав Кравець.

Миколу Чауса підозрюють у отриманні хабаря - 150 тисяч доларів. Мовиться про події 2016 року. Тоді гроші у Чауса знайшли у літрових банках, зокрема закопаних на обійсті. Але тоді судити суддю не встигли, Чаус виїжджає до Молдови, де просить політичного притулку. Врешті його не отримує, і вже навесні цього року суддю нібито викрадають у центрі Кишинева. Його місцеперебування було невідоме, але наприкінці липня Микола Чаус із голим торсом з'являється до сільради на Вінничині.

Адвокати Чауса твердять, екссуддя втік з місця на Вінничині, де його тривалий час катували. Про викрадення і катування навіть подали заяву до правоохоронців.

«За його словами, він понад 50 днів був прикованим до ліжка, йому не давали вставати в туалет, йому не давали понад місяць митись. Я вважаю, що в цій справі замішані всі наші спецслужби і не лише наші», - переконаний адвокат.

Просто із сільради Служба безпеки України везе Чауса до центрального управління у столиці, але довозять зі скандалом - дорогою екссуддю намагаються перехопити співробітники НАБУ, утім зробити це так і не вдається. Втім, до рук НАБУ екссуддя таки потрапляє - у лікарні Феофанія, йому  вручають підозру.

Новини України: який запобіжний захід обрали екссудді Чаусу

Новини України: який запобіжний захід обрали екссудді Чаусу

Після початку судового засідання адвокати Чауса заявляють про відвід судді, мовляв той порушує законодавство. Це клопотання у суді відхиляють, розгляд справи хоч і затягується, але продовжується. Прокурор просить відправити екссуддю за ґрати, адвокати - відпустити Чауса. Засідання закінчується близько 11 вечора, із території суду виїжджають автомобілі СБУ, у яких перебуває Чаус

Із будівлі виходять прокурор та адвокати. Кажуть, суд вирішив відправити Чауса під домашній арешт із електронним браслетом на 2 тижні, а не на два місяці - бо саме в середині серпня спливає термін розслідування справи.

«Пан Чаус поводив себе доволі звично. Надмірних емоцій не було. Суддя Чаус під охороною працівників СБУ їде до себе додому, працівники СБУ здійснюють заходи безпеки», - переконує прокурор.

За два тижні, якщо терміни розслідування збільшать, запобіжний захід Чаусу ймовірно все ж переглянуть.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація