Головні контрабандисти України: що про них відомо

Дата публікації
Перегляди
6991
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Головні контрабандисти України: що про них відомо

Фото: УНІАН

Водночас у журналістів-розслідувачів - санкційний список викликає чимало запитань, адже в ньому, мовляв, немає найбліьших українських контрабандистів. 

Стали відомі імена людей, на яких напередодні Рада нацбезпеки і оборони наклала санкції за контрабанду. Переважно це одесити, львів'яни та закарпатці. Вони заробляють на заниженні вартості ввезених товарів - це, здебільшого текстиль. Під санкціями - і десяток їхніх фірм.

Про це 3 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Жовтень 2014-го року. У престижному готелі в Трускавці депутат Львівської облради і колишній митник Іван Бокало віддає свою молодшу дочку заміж. Галичан обурив розмах святкування в розпал  російсько-української війни. Бокало на ці закиди відповідав - гроші заробив чесно, а для дочки, мовляв, нічого не шкода. Від учора чоловік - під санкціями за контрабанду.

Ще один підсанкційний - Вадим Альперін. Чотири роки тому НАБУ з'ясувало, що фірми з орбіти цього одесита завозять в Україну одяг і взуття за заниженими цінами і заарештувало їхні рахунки. Щоб їх розблокувати, Альперін приніс НАБУ хабар у 800 тисяч доларів. За це його затримали, але згодом він вийшов під заставу.

"Альперін дійсно дуже впливовий гравець на ринку контрабанди, але в окремому напрямку - це імпорт китайських та турецьких речей, особливо тканин. Він монополізував цей ринок. І всі, кому треба ці тканини, звертаються до Альперіна і він доставляє їх в Україну. Це його ніша", - зазначає журналіст-росзлідувач Євген Плінський.

У десятці санкційних контрабандистів - переважно одесити. Окрім Альперіна, це Олександр Чудаков, Віктор Шерман, Олександр Кравченко. Також під прицілом правоохоронців - львів'янин Володимир Дідух, відомий на прізвисько Вова Морда; Валерій Пересоляк та Олександр Єрімічук із Закарпаття та буковинці Юрій Кушнір і Орест Фірманюк.

"Сьогодні – це перша десятка, але точно не остання", - зазначив напередодні президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання РНБО.

Тим часом, телефони згаданих чоловіків не відповідають. В офісах, які пов'язані з ними - журналістам не раді: гепають перед носом хвірткою та щойно бачать камеру, зачиняються. 

Новини України: стали відомі імена людей, на яких накладено санкції за контрабанду

Новини України: стали відомі імена людей, на яких накладено санкції за контрабанду

Від роботи відсторонили понад сто співробітників Державної митної служби.  Водночас учорашній удар по контрабанді - заслабкий, твердить журналіст-росзлідувач Євген Плінський. У санкційному списку, мовляв, немає жодної людини, яка займається дійсно великими обсягами контрабанди - тютюну, бурштину та нафтопродуктів. А ще - немає нікого з СБУ, без якої, мовляв, злочинні схеми не могли б існувати.

"Ми дуже сподіваємося, що, можливо, будуть інші. Але починати треба з голови, а не з хвоста. А вони взяли і оцю рибу контрабанди, з якої вирізають оцю ікру у вигляді легких грошей - товари  широкого вжитку, а те шо там СБУ, то хай потмі, колись, можливо... Але побачим", - сподівається він.

Нині відповідальність за підробку митних декларацій - адміністративна, тобто штраф. Президент пообіцяв зробити із цього злочину кримінал із реальним тюремним строком.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6991
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація