Вартість приватних дитсадків у Києві: скільки і за що доведеться заплатити батькам

Вартість приватних дитсадків у Києві: скільки і за що доведеться заплатити батькам

Фото: ТСН.ua

Відвідування дитсадка - важливий етап в житті кожного малюка.

Часто у батьків виникає запитання, який садочок обрати для своїх малюків - державний чи приватний, чим вони відрізняються та скільки коштує приватний. Щоб знайти відповідь, важливо не тільки знати - у чому полягає їхня різниця, а й бути готовим викласти чималу суму за перебування у недержавному дошкільному навчальному закладі. 

ТСН.ua зібрав актуальну інформацію та промоніторив ціни на дитсадки у Києві. 

Приватний vs державний дитсадок 

Фінансування у приватних закладах відбувається за рахунок коштів батьків вихованців: щомісячної плати, а також вступного внеску. Окремо у закладах батьки можуть оплачувати вартість харчування, вивчення іноземної мови чи додаткових занять - наприклад, з логопедом чи з вчителем. Це - один з основних критеріїв, який відрізняє такі дошкільні заклади від державних. Утім, вони хоч і важаються безкоштовними, але батькам платити все ж доводиться - за харчування чи, наприклад, проведення ремонтних робіт. 

Вирізняються приватні садки і наповненістю груп. Залежно від вікової категорії у них можуть перебувати від 5 дітей. У середньому - це 10-12 вихованців. Найменші групи - ясельки, куди приймають малюків від 18 місяців до 3 трьох років. Більше дітей - у середніх та старших групах - це діти 3-7 років.

Значним плюсом у приватних дитсадках є те, що для малюків можуть розробити спеціальне меню. Наприклад, якщо у них проблеми зі здоров'ям або, наприклад, нестерпність продуктів, глютену чи лактози. На жаль, у державних дитсадках меню стандартне, а тому готувати окремі страви для дітей-алергіків поки не передбачено. 

Важливим фактором також є те, що приватні дитсадки зазвичай мають закриту територію, яка перебуває під охороною, а також цілодобовим відеонаглядом. Іноді потрапити на територію можна лише з електронною карткою.

Характеризуються деякі приватні дитсадки і не класичною моделлю освіти, яка характерна для державних садків. Так, приватні можуть мати різні системи виховання та методики навчання малюків: іноземні мови, методика Монтесорі Домана чи, приміром, методи Вальдорфської педагогіки.

Вартість приватних садків 

Вартість приватних дитсадків різниться і залежить від кількох чинників: повний чи неповний день, кількість днів у тижні, а також мова спілкування. 

Існують дитячі садки, у яких працюють за системами освіти різних країн. Навчання у таких закладах зазвичай відубвається або повністю іноземними мовами, або частково - українською. Серед іноземних мов найпопулярніші - це англійська, французька, німецька, італійська. Вартість таких дитсадків одна з найвищих - від 12 до 15 тис. грн у місяць - за повний день. Ціна за пів дня чи дво-триденного тижня буде меншою.

Висока ціна і дитсадків, які використовують нетрадиційні методики виховання. Найпопулярніші наразі - це методики Монтессорі, яка характеризується принципом самостійності і свободи дитини, а також Вальдорфська педагогіка - коли дитсадки практикують невимушений підхід до розвитку дитини. Відвідування таких закладів у середньому близько 10 тис. грн. Утім, є садки, вартість яких сягає до 20 тис. грн.

Якщо порівнювати вартість дитячих садків у районах Києва, то вона однакова у тих самих закладах, а різниться - від їхнього виду.

Що входить у вартість дитсадків

Перед прийманням дитини до садочка батьки повинні заплатити вступний внесок - це 40-50% від місячної плати, а іноді - 100%.  На своїх сторінках в Інтернеті заклади пишуть, що ці кошти йдуть на канцелярське приладдя, ремонт приміщення чи дитмайданчиків, купівлю меблів чи іграшок, купівлю дитячих подарунків на свята, а також на різні прикраси чи матеріали для святкових ранків. 

Зазвичай у місячну плату за перебування малюка у дитячому садку входить забезпечення навчально-виховного процесу, усі необхідні підручники та дидактичні матеріали, іграшки, п'ятиразове харчування, а також медичне спостереження. 

Утім, іноді батьки мусять окремо платити за харчування дітлахів. День обходиться від 150 до 200 грн. Залежить від кількості приймань їжі, а також різноманітності меню.

У деяких дошкільних закладах батькам доводиться доплачувати за послуги психолога чи логопеда. Година занять коштує від 300 до 500 грн. У деяких садках робота з цими фахівцями входить у місячну плату.

Часто за бажанням можна оплачувати заняття з англійської мови: групові - 120-150 грн, індивідуальні - близько 300 грн. Підготовка до школи обійдеться усередньому 200 грн. Трохи дешевше - 120-150 грн - доведеться заплатити за гуртки з малювання, ліплення чи співів. 

Як бачимо, вартість приватних дитячих садочків різниться і залежить від низки чинників. У дорогих - у місячну плату зазвичай входять і додаткові заняття чи гуртки, у дешевших - за це доведеться доплачувати. У середньому місяць перебування малюка у дитсадку обійдеться у 15 тис. грн. Тоді як у державному - в рази менше. Чи варто переплачувати - насамперед залежить від бажання та можливостей батьків.

Читайте також: Адаптація до дитячого садка: що потрібно знати батькам

Наступна публікація