20 років Незалежності України у фотографіях

24 серпня Україна відзначає 20-ту річницю Незалежності. Основні віхи історії держави за 1991 - 2011 роки.

Україна відзначає 20-річчя незалежності. За два десятиліття День Незалежності України став головним святом країни. Згадаємо найбільш знакові події в історії України, які мали найбільший резонанс за двадцять років незалежності.

24 серпня 1991 року, на п'ятий день після невдалого путчу ГКЧП, Верховна рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. 1 грудня 1991 року незалежна Україна вперше обрала президента — Леоніда Кравчука. Національна валюта – гривня – з'явилася лише в 1996 році.

У червні 1996 року на зміну Леоніду Кравчуку прийшов Леонід Кучма. А 28 червня після безсонної ночі Верховна рада ухвалила нову Конституцію України. У 1997 році в космос полетів перший український космонавт – Леонід Каденюк.

Вбивство журналіста Георгія Гонгадзе у 2000 році стало найгучнішим скандалом за всю історію незалежної України. 15 грудня 2000 року в центрі Києва був розбитий наметовий табір, який поклав початок масштабній акції "Україна без Кучми".

У 2004 році в Стамбулі українська співачка Руслана виграла пісенний конкурс "Євробачення", а українець Андрій Шевченко був нагороджений "Золотим м'ячем" як кращий футболіст Європи. У 2011 році український боксер Володимир Кличко став абсолютним чемпіоном світу за версіями IBF, WBO, IBO і WBA.

21 листопада 2004 року в Україні пройшов другий тур президентських виборів, в якому зійшлися тодішній прем'єр Віктор Янукович і опозиціонер Віктор Ющенко. Після оголошення результатів в Києві на Майдані Незалежності на заклик опозиції зібралися тисячі людей, які протестували проти фальсифікації виборів. Так почалася "Помаранчева революція", всю країну охопили мітинги.

Повторні вибори пройшли 26 грудня, перемогу на них здобув Віктор Ющенко.

2009 рік для України розпочався одним із найгучніших конфліктів в історії відносин з Росією - "газовою війною", яка завершилася 19 січня в Москві підписанням угоди про постачання і транзит Україною російського газу на 2009-2019 роки.

Головною подією 2006 року, згідно зі соцопитуваннями, стали парламентські вибори, на яких впевнено перемогла Партія регіонів. А через чотири роки, в 2010-му, лідер регіоналів Віктор Янукович здобув перемогу на президентських виборах.

У 2011 році екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко звинуватили в зраді національних інтересів через підписання угоди про постачання і транзит Україною російського газу на 2009-2019 роки, і суд щодо "газової справи" екс-прем'єра триває досі.

https://tsn.ua/ukrayina/ukrayini-vidznachaye-20-rokiv-nezalezhnosti.html

Повʼязані теми:

Наступна публікація