"Газпром" втратив на газовій війні з Україною 5 мільярдів

Через газовий конфлікт з Україною 2009 року російський газовий монополіст "Газпром" втратив 5 мільярдів рублів.

У 2010 році російська газова компанія "Газпром" витратила 5,3 млрд руб. на виплату неустойок трьом компаніям. Про це йдеться у звіті концерну за І квартал.

Гроші отримали "Севернефтегазпром", що володіє ліцензією на Південно-Російське родовище, а також два трейдери, які продають видобутий там газ - спільне підприємство з німецькими компаніями BASF і E. On.

Виплата неустойок пов'язана з тим, що в 2009 році "Газпром" не придбав законтрактовані обсяги газу з Південно-Російського. Саме через конфлікт з Україною в січні того року, уточнив представник "Газпрому".

Нагадаємо, газова війна з Україною в січні 2009 року майже на два тижні залишила половину Європи без російського газу. Раніше про виплату неустойки не повідомлялося.

Газовий конфлікт з Україною завершився 19 січня підписанням контрактів на 2009-2019 роки між "Нафтогазом" і "Газпромом". Тоді колишній прем'єр Юлія Тимошенко заявляла, що вважає ці контракти успішними.

11 квітня 2011 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Тимошенко про перевищення нею повноважень при підписанні цих контрактів. 6 травня суд підтвердив законність цієї постанови ГПУ. Напередодні стало відомо, що Генпрокуратура завершила збір доказів у цій справі.

Читайте також:

Російські компанії можуть прожити без європейського ринку газу

Росія погодилась переглянути газові контракти

Європа вимагає від "Газпрому" знизити ціну на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: