Роман Віктюк став Народним артистом Росії

Український режисер Роман Віктюк отримає звання Народного артиста Російської Федерації за великі заслуги в галузі театрального мистецтва.

Президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ про присвоєння почесного звання Народний артист РФ театральному режисерові, Народному артисту України Роману Віктюку.

Роман Віктюк удостоєний звання "за великі заслуги в галузі театрального мистецтва".

Роман Віктюк народився у Львові 28 жовтня 1936 у родині вчителів. Будучи школярем, пробував ставити невеликі вистави, в яких були задіяні однокласники і друзі.

Після закінчення у 1956 році акторського факультету ГІТІС працював у театрах Львова, Києва, Твері та Вільнюса. З 1970 по 1974 рік він був провідним режисером у Російському драматичному театрі Литовської РСР (нині Російський драматичний театр Литви).

Починаючи з середини 1970-х, режисер ставить вистави в столичних театрах.

Всесвітню славу Віктюку як режисерові принесла постановка вистави Служниці за п'єсою Жана Жене в 1988 році на сцені театру Сатирикон.

Виставу було показано в багатьох країнах світу, вона зібрала захоплені відгуки у світовій театральній пресі, а самого режисера зробила одним з найвідоміших театральних діячів країни.

Сьогодні режисер є художнім керівником Театру Романа Віктюка.

Читайте також:

На Віктюка напали

Горбачова у "Танцюю для тебе" зробила тату з Віктюком

Віктюк прийшов до Ані Лорак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: