Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
До України вперше поставили американський скраплений газ - Коболєв

Україна уже чотири роки не імпортує російський газ.

Нещодавно до України вперше поставили американський зріджений газ.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

"Звісно, реверс – це проміжний результат. Це дієвий ринковий механізм, але Україна може більше", - наголосив він. 

За словами Коболєва, Україна уже чотири роки не імпортує російський газ. Крім того, п’ять років почалося постачання блакитного палива з Європи.

"У 2013 році наша залежність від Росії по газу перевищувала 90%, сьогодні про неї лише згадують. У минулому році газ в Україну імпортували 65 компаній, а "Нафтогаз" купував його у 18 європейських постачальників (частка жодного з них не перевищувала 30%)", - повідомив очільник "Нафтогазу".

Коболєв наголошує, що ринкові механізми позбавили Україну газової і політичної залежності від Російської Федерації. Він також зазначає, що внутрішнім видобутком забезпечено близько 2/3 потреб українських споживачів. Видобуванням займається держава і приватні видобувники.

Як повідомлялося, 18 листопада російський "Газпром" направив українському "Нафтогазу" офіційну пропозицію щодо подовження транзиту газу. Він пропонує Україні або подовжити старий транзитний контракт, який закінчується 31 грудня нинішнього року, або укласти новий договір на один рік. Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною таку пропозицію.

Відео "Нафтогаз" у листопаді підвищив ціну на газ для населення майже на 15%

На торгах цього тижня зафіксовано рекордно низьку ціну за електрику "на добу вперед". Фахівці енергоринку кажуть, що це результат початку боротьби з монополіями та електроолігархами. А от чи позначиться це на ціні товарів, будемо стежити. Поки ж "Нафтогаз" у листопаді підвищив ціну газу для населення майже на 15% - це буде видно вже в грудневих платіжках.    

"Нафтогаз" у листопаді підвищив ціну на газ для населення майже на 15%

Залиште свій коментар

Вибір редакції