У Росії озвучили свої вимоги щодо транзиту газу територією України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Газпром", який винен "Нафтогазу" 3 мільярди доларів, хоче обнулити всі судові вимоги.

Для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни.

Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, пише ТАСС.

Контракт на транзит газу завершується наприкінці 2019 року. Новий досі не уклали – сторони не дійдуть згоди щодо умов. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже вже в судах виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів.

"Україна переходить на європейське законодавство, і тут є низка проблем. Зокрема, в Україні повинен бути створений незалежний газовий транспортний оператор, який повинен бути сертифікований. Але сертифікація цієї компанії до цього часу не проведена. І подавання заявок на бронювання транзитних потужностей повинна бути проведена в заздалегідь визначені терміни. Це, звичайно ж, технічні проблеми, але дуже важливі, які повинні бути вирішені і вирішені якомога швидше", – сказав Міллер, якого цитує "Росія-24".

Зазначимо, що підприємство "Оператор ГТС України" вже створене, відповідне законодавство ухвалене й уже діє. Триває процес сертифікації. Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель висловив упевненість, що створення нового оператора буде завершено до 26 грудня цього року, як того вимагає європейське законодавство. За словами Оржеля, "попередня сертифікація" нового оператора в Україні може відбутися 29 листопада.

Наступна тристороння зустріч Росії, України та Єврокомісії щодо транзиту газу може відбутися протягом першого тижня грудня.

Відео У "Газпромі" радіють дозволу Данії на будівництво "Північного потоку-2"

Данське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво "Північного потоку-2". Труби для поставок російського газу в Європу мають пролягати по дну Балтійського моря. Досі Данія була єдиною країною, що не дозволяла будівництво в своїх територіальних водах.  

У "Газпромі" радіють дозволу Данії на будівництво "Північного потоку-2"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції