Гонтарева пустила під ніж ще один банк

Гонтарева пустила під ніж ще один банк

Банк "Союз" порушив українське законодавство.

НБУ вирішив відкликати ліцензію та ліквідувати банк "Союз" за вчинене систематичне порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Про це йдеться у відповідній постанові держрегулятора від 15 березня 2016 року, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Банк "Союз" протягом двох останніх років неодноразово порушував вимоги законодавства у сфері фінмоніторингу. Також створювались перешкоди проведенню перевірки у березні цього року.

За даними Державної фіскальної служби, висновки НБУ щодо виявлених фінансових операцій клієнтів банку були приєднані до матеріалів кримінального провадження.

"Ліквідація банку не матиме впливу на стабільність фінансового ринку. Станом на 1 лютого 2016 року в банку налічувалось менше 300 вкладників–фізичних осіб, вклади яких відшкодовуються Фондом гарантування вкладів фізичних осіб", - наголосили в Національному банку.

Раніше Нацбанк звернувся до суду з проханням стягнути з поручителів-власників істотних часток в банках 11,462 млрд грн. Зокрема, планується стягнути з Миколи Лагуна ("Дельта Банк") 766,848 млн грн за майновим дорученням, з Олега Бахматюка (банки "Фінансова ініціатива" і "VAB") - 8,55 млрд грн за фінансовими поруками, з Леоніда Климова ("Імексбанк") - 300 млн грн з фінансового поручительства і близько 395 млн грн - за майновим дорученням. 

Загалом заборгованість неплатоспроможних банків становить 51,154 млрд грн. Фінустанови, які працюють в нормальному режимі, винні 52,034 млрд грн.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Наступна публікація