Гонтарева вимагає відкриття кримінальних проваджень щодо Тарути

Звернення Нацбанку адресовані СБУ, Генпрокуратурі та НАБУ.

Нацбанк звернувся до СБУ, Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України з проханням відкрити кримінальні провадження у зв'язку з розповсюдженням провокаційних матеріалів з голослівними звинуваченнями на адресу голови Національного банку України.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Мова йде про збірку неправдивої інформації під назвою "Загроза економічній безпеці України", яку розповсюджував Сергій Тарута перед початком зустрічі країн-членів МВФ та Світового банку у Вашингтоні, що проводилась з 6 по 10 жовтня 2016 року.

Над підготовкою брошури працювала Асоціація українських банків, яку очолює Олександр Сугоняко. На офіційному сайті асоціації, підкреслюється в повідомленні НБУ, вказано, що остання робоча зустріч її членів відбулася у 2014 році.

Брошура розповсюджувалась особисто Сергієм Тарутою.

Його дії розцінюються Нацбанком як цілеспрямовані намагання дискредитувати діяльність голови Національного банку, перешкодити виконанню нею службових обов'язків і таким чином здійснити на її діяльність незаконний вплив.

Такі дії містять ознаки злочину, наголошується у заяві. Винні мають бути покарані. А покаранням за даний злочин може стати обмеження або позбавлення волі на строк до двох років.

"Деяким нашим землякам-олігархам, на жаль, й досі немає ніякого діла до розвитку та процвітання України. Їх турбують власні жадібні інтереси, на заваді яких став Національний банк, позакривавши банки-пилососи, за допомогою яких вони десятками років кредитували власний бізнес та виводили з економіки країни мільярди гривень. Тому замість конструктивного діалогу із закордонними партнерами та друзями України вони обирають шлях інсинуацій та брудних провокацій, не соромлячись розповсюджувати брехливі матеріали навіть на засіданні МВФ", - зазначила Валерія Гонтарева.

У повідомленні також наголошується, що неправдива інформація може нанести безпосередню шкоду державним інтересам та її економічній безпеці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: