Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мінфін пропонує зекономити на соцпрограмах 53 мільярди гривень – Рева

Остаточне рішення про зменшення фінансування має затвердити парламент.

Реальні потреби коштів на державні соціальні програми на 2017 рік на 53 млрд грн більші, аніж пропонує передбачити в бюджеті Міністерство фінансів. Якщо в документ не закладуть повне фінансування, то відповідно будуть законодавчо урізати норми, які й передбачають виділення цих грошей.

"Я не можу на власний розсуд приймати рішення: це – фінансуємо, а це – ні. Я зобов'язаний подати бюджетний запит на фінансування всіх державних програм, передбачених чинним законодавством України. Так от, якщо взяти різницю між коштами, що виділені Мінфіном Міністерству соціальної політики на виконання державних програм, і реальною потребою, то різниця складає близько 53 млрд грн. Причому ця різниця виникла не сьогодні – такий розрив існував завжди. Але Міністерство соціальної політики, незважаючи на суму, доведену йому Мінфіном на наступний рік, зобов'язано повідомити Кабінет міністрів України про реальну потребу в коштах шляхом подання відповідного бюджетного запиту. А далі йде складний процес погодження цього бюджетного запиту", – зазначив міністр соцполітики Андрій Рева, якого цитує прес-служба відомства.

Проект держбюджету на наступний рік Кабмін зобов'язаний подати до Верховної Ради до 15 вересня. Традиційно парламентарі його ухвалюють "під ялинку", наприкінці грудня.

Міністр соцполітики також пояснив, чому держбюджет-2016 недоотримав заплановані 105 мільярдів гривень.

Залиште свій коментар

Вибір редакції